Společnost Gemini Trust Company, kterou v roce 2014 založili bratři Cameron a Tyler Winklevossovi, oznámila spuštění mobilní aplikace, jež bude dostupná pro iOS i Android.

Nová aplikace nabízí většinu ze široké škály možností, které jsou dostupné i přes klasické webové rozhraní. K dispozici je tak samozřejmě nákup a prodej kryptoměn, přijímání a odesílání transakcí, ale i sledování svého portfolia.

Hlavní výhody Gemini Mobile App

  • Nákup a prodej  všech podporovaných kryptoměn (BTC, ETH, BCH, LTC, ZEC).
  • Zobrazení tržních cen a hodnoty svého portfolia v reálném čase. Pro vybrané kryptoměny jsou k dispozici také historické cenové údaje za posledních 24 hodin, týden, měsíc, tři měsíce nebo rok.
  • Možnost nastavení upozornění na cenu. Díky této funkci si můžete nastavit notifikaci, pokud se cena posune nad nebo pod určitou hodnotu.
  • Možnost zadání opakovaných nákupních příkazů. (Nastavení lze zadat v libovolném množství a frekvenci.)
  • Investování do kryptoměn prostřednictvím „The Cryptoverse“. (Jde o mix pěti kryptoměn, které jsou zalistovány na Gemini.) Aktuální poměr v tomto „fondu“ je následující: BTC – 82.34 %, ETH – 12.80 %, BCH – 2.43 %, LTC – 2.04 % a ZEC – 0.39 %. Minimální hodnota objednávky v případě investování přes „The Cryptoverse“ je $25.

Bratři Winklevossovi jsou optimisté

Navzdory pokračujícímu poklesu celého trhu s kryptoměnami a stálému odkládání rozhodnutí ohledně Bitcoin ETF ze strany americké Komise pro cenné papíry a burzy jsou „Winklevoss twins“ o přetrvání kryptoměn přesvědčeni, přičemž svoji novou mobilní aplikací chtějí oslovit především retailové klienty.

Cameron Winklevoss se vyjádřil slovy:

„Poslední tři roky jsme strávili budováním nejdůvěryhodnější platformy na obchodování kryptoměn na světě. Dnes jsme velmi rádi, že ji můžeme ještě více rozšířit a přiblížit do rukou našich zákazníků. Kryptoměny nikdy nespí. Je pro nás důležité umožnit našim zákazníkům, aby mohli obchodovat a investovat kdykoliv a odkudkoliv chtějí.“

ČTĚTE TAKÉ:

Stablecoiny PAX, USD Coin a Gemini Dollar mohou časem sesadit Tether

Bitcoin Cash na Gemini

Gemini, která donedávna měla zalistované jen obchodní páry pro Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Zcash, přidala v sobotu 8. prosince i diskutabilní Bitcoin Cash (BCH).

V oznámení burza vysvětluje svůj postoj k nedávnému spornému Bitcoin Cash hard forku, který měl za následek vytvoření dvou soupeřících sítí – Bitcoin ABC a Bitcoin SV:

„V současnosti budeme poskytovat podporu pro síť Bitcoin ABC, přičemž ji budeme na naší platformě evidovat jako Bitcoin Cash s tickerem BCH. Zároveň jsme pro všechny výběry této kryptoměny zajistili replay protection, čímž jsme dosáhli, že transakce budou platné pouze v Bitcoin ABC blockchainu. Transakce kyptoměn, které momentálně nepodporujeme, jako je např. Bitcoin SV (BSV), budou neplatné a nenávratné. V nadcházejících týdnech však budeme pokračovat ve sledování Bitcoinu SV, čímž nevylučujeme, že v budoucnu může být tato kryptoměna na naši burzu přidána.“

Na závěr si můžete prohlédnout pěkně zpracované video ohledně zmíněné Gemini Mobile App:

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: newsbtc.com