Populární americká kryptoburza Coinbase oznámila, že od tohoto pondělí (13. 5. 2019) mohou obyvatelé státu New York obchodovat na jejich platformě nativní token sítě Ripple – XRP.

XRP posílil o 39 %

Coinbase přidala obchodní páry navázané na XRP už v únoru tohoto roku. Obchodování tohoto tokenu však nebylo umožněno obyvatelům amerického státu New York. Místní orgány jsou totiž obzvlášť přísné, co se týče udělování licencí pro podnikatelské subjekty zabývající se převodem peněz nebo poskytováním platebních nástrojů.

Na tuto pozitivní zprávu reagovala i cena XRP, která od vydání oznámení do času psaní tohoto článku posílila z $0.31 až na $0.45. Token sítě Ripple si tak za necelé tři dny připsal téměř 39% nárůst. Tímto růstem tak značně smazal své ztráty během posledního roku, které atakovaly 38 %. Jen pro srovnání, cena bitcoinu se meziročně snížila pouze o 1.3 %.

Coinbase rozšiřuje svou nabídku do dalších 50ti zemí

Burza zároveň oznámila, že v rámci rozšiřování své nabídky umožnila obchodovat vybrané kryptoměny navázané na USD Coin pro klienty z dalších 50ti zemí světa. Jde převážně o rozvojové státy, jejichž občané v mnoha případech doplácejí na inflaci, tedy znehodnocování svých peněz.

Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 (84 €) dostanete Vy i redakce KryptoPortal  zdarma Bitcoin v hodnotě $10. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Krok od Coinbase jim tak jednoduše umožní využít hlavní benefit USD Coinu – jeho stabilní cenu. Jde totiž o stablecoin, který je navázán na americký dolar. Co se evropských zemí týče, v seznamu podporovaných zemí přibyly Arménie, Srbsko a Turecko.

Burza ve svém stanovisku uvádí:

„Pro nové zákazníky ze zemí jako Argentina a Uzbekistán, kde se očekává, že spotřebitelské ceny se v roce 2020 zvýší o 10 – 20 %, by stablecoin jako USDC mohl poskytnout příležitost pro ochranu před inflací.“

XRP už i na německé burze Börse Stuttgart

Pod výše uvedený růst ceny XRP se pravděpodobně nepodepsalo pouze prohlášení od Coinbase, ale i pondělní zpráva ze starého kontinentu. Druhá největší německá burza Börse Stuttgart (SWB) totiž oznámila, že svým klientům nabízí Exchange traded notes (ETN) navázané na XRP a litecoin.

Jde o strukturované investiční produkty, které jsou typem nezabezpečeného dluhového cenného papíru. Uvedené ETN budou obchodovatelné vůči švédské koruně a euru a budou prvními svého druhu v Německu.

Výkonný ředitel společnosti SWB Jürgen Dietrich odůvodnil rozhodnutí zařadit do nabídky ETN navázané na kryptoměny zvýšenou poptávkou ze strany institucionálních klientů, kteří podle jeho slov projevují velký zájem o investování do kryptoaktiv. Stejný investiční produkt je již přitom v nabídce sesterské společnosti Boerse Stuttgart ve Švédsku – Nordic Growth.

Více než 200 klientů společnosti Ripple jsou údajně nadhodnocené nebo nereálné firmy

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: dailyhodl.com