Coinbase, jako jedna z největších a vedoucích kryptoměnových směnáren na světě, ale také číslo jedna v mobilních aplikacích pro iPhone, právě ohlásila, že bude poskytovat podporu pro ERC20 tokeny.

Oznámení přišlo přes jejich oficiální Twitter účet přibližně v 6:38 pm GMT dne 26. března 2018 a přečíst si ho můžete i na jejich oficiální stránce v rámci Coinbase blogu.

Přidáváme ERC20 podporu do Coinbase

S nadšením vám oznamujeme náš záměr podpořit Ethereum ERC20 technický standard pro Coinbase v následujících měsících. Mělo by to otevřít cestu do budoucna pro podporování ERC20 aktiv v rámci Coinbase, ačkoli tým neoznámí podporu pro žádné specifické aktivum nebo funkce. Oznamujeme to interně i veřejně, tak jak je to v souladu s naším procesem přidávání nových aktiv.

ERC20 je technický standard používaný pro Ethereum smart kontrakty. Pro týmy se ERC20 aktiva staly populárním způsobem na to, jak rychle vybudovat vnitro-operační kontrakty / aktiva.

Zdroj: blog.coinbase.com

Co jsou ERC20 tokeny?

Pro ty, kteří ještě neznají pojem ERC20, máme připravený detailně zpracovaný článek. Tento pojem označuje tokeny, které vznikly na Ethereum blockchain síti jako kontrakty se smart vlastnostmi  a jsou to technicky vzato Ethereum standardy pro tyto tokeny, které by měly být pro všechny nově vznikající tokeny stejné.

O co tedy jde?

To, co je na tomto všem podstatné je, že burza Coinbase bude nyní schopná přidávat mnohem více populárních měn z kryptosféry. Takže tokeny jako EOS, Tron, VeChain, Binance Coin, OmiseGO, Waltonchain, Ox, Golem, Dragonchain a mnoho dalších se stanou pro  Coinbase platformu  určitě zajímavé a budou zvažovat jejich zalistování.

Celý seznam současných ERC20 tokenů naleznete na tomto odkazu.

Coinbase dosud nezveřejnila definitivní seznam ERC20 tokenů, které plánují přidat na jejich platformu. Takže různá prohlášení od jednotlivců s tvrzením, že právě oni mají definitivní seznam, jsou pravděpodobně falešné. Nicméně, Coinbase potvrdila v jejich prvotním prohlášení pro tisk, že už mají nějaké tokeny,  které vybrali, aby byly integrovány do jejich platformy.

Napsali, že jejich Custody tým vyhodnocuje část aktiv na podporu vkladů a výběrů. Přičemž tento tým se bere jako úplně jiný subjekt než je hlavní burza. Coinbase síť se skládá z aplikace Coinbase, jejich burzy GDAX a z Coinbase Asset Managementu, kde uživatelé mohou investovat do různých indexů.

Burza GDAX bude čekat na dodatečné regulační ujasnění, před tím, než se rozhodnou, které ERC20 tokeny podpoří. Podpora ERC20 bude cestou jak bezpečně navrátit majetek zákazníkům ERC20, které byly neúmyslně poslány na Ethereum adresy GDAX. Coinbase uvádí, že faktory, které budou dodatečně brány v úvahu jsou likvidita, cenová stabilita a další metriky tržního zdraví.

Na základě těchto prohlášení můžeme říci, že není zaručeno to, zda token přidán na GDAX bude přidán i na Coinbase a naopak.

Jaký to bude mít dopad?

Tento krok investoři  od Coinbase  očekávali, protože Brian Armstrong, CEO v Coinbase to avizoval už několikrát v průběhu roku 2017. Zdá se to být logický krok, vzhledem k růstu jejich platformy a také potenciálně ohrožení jejich postavení na trhu společností jako Robinhood, která je rivalem Coinbase v aplikacích zabývajícími se tradičními měnami.

Pokud byste se chtěli na burzu Coinbase zaregistrovat, využijte tento  doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy i redakce KryptoPortal  zdarma Bitcoin v hodnotě 10 USD. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Tokeny, kterým se podaří zalistovat na Coinbase, by měly očekávat obrovský nárůst obchodování, který dosáhnou díky bohaté popularitě burzy  mezi investory. Je také pravděpodobné, že Coinbase bude nepřímo asistovat tokenům v zalistování, protože široká veřejnost bude pravděpodobně chápat jejich přidání jako potvrzení legitimity těchto tokenů.

Zdroje: cryptoslate.com, blog.coinbase.com