Původem slovinská burza Bitstamp momentálně eviduje enormní množství požadavků na vytvoření nových účtů, což vede k dlouhé čekací době na jejich ověřování. Po vytvoření účtu na Bitstamp dostanete upozornění, že váš účet musí být ověřen, což však může trvat až dva týdny.

Já jsem si účet vytvořila před dva a půl týdnem a stále  nebyl ověřen. Před tím, než jsem si vybrala tuto burzu, jsem touto informací nedisponovala. Kdybych to věděla, zvažovala bych výběr jiné burzy, která buď nepotřebuje ověření účtu, nebo jí to trvá mnohem kratší dobu. Takto jistě mnozí investoři přišli o vynikající příležitost nakoupit kryptoměny, zejména Bitcoin, v době, kdy jejich ceny prudce klesly. Považuji to za promrhanou příležitost.  I když ceny ještě nezačaly stoupat, stále nemohu provádět žádné obchody a kdoví jak dlouho to bude ještě trvat.

Zdroj: reprofoto bitstamp.net

Pokud jste se i Vy právě rozhodli vstoupit na kryptoměnový trh a využít nižší ceny na nákup Vaší oblíbené měny, zkuste se raději poohlédnout po jiné burze. Vybrat si můžete např. Coinbase, kde by ověření účtu nemělo trvat déle než 24 hodin. Kraken také zaznamenal nedávno problémy s přihlášením se. Dalšími burzami jsou např: Bittrex, Binance  či burza společnosti Coinbase –  Gdax.

Bitstamp účet

Pokud byste se už přece jen rozhodli buď nyní nebo v budoucnu obchodovat na burze Bitstamp, zde jsou základní informace:

  • vytvoření účtu je rychlé a srozumitelné
  • potvrzení účtu přes e-mail
  • potřebujete prokázat svou totožnost prostřednictvím občanského průkazu nebo pasu a ověřit adresu trvalého bydliště např. přes fakturu za elektřinu
  • ověření účtu za normálních okolností trvá několik minut, maximálně však 24 hodin
  • nastavte si dvoufázové ověření k účtu
  • momentálně bohužel ověření účtu trvá přibližně  2 až 3 týdny
  • způsob vkladu peněz na svůj účet na burze: EU SEPA platba, mezinárodní platba, BTC, LTC, XRP, ETH, IOU (USD)
  • Bitcoin vklady jsou bez poplatků
  • portfolio se může skládat z výše zmíněných měn a hodnota vašeho účtu se zobrazuje v USD i EUR

Toto je jen osobní zkušenost a pohled autora, v žádném případě se nejedná o finanční poradenství.

Přeloženo ze slovenského originálu, jež byl publikován na našem webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitstamp.net