Vedoucí burza v Jižní Koreji, Bithumb, nedávno představila plán vydat svůj vlastní token, Bithumb Coin. Podle zpráv z TokenPost tak chce učinit pomocí ICO, čili prvotní nabídky tokenů. Počet burz, které tímto způsobem chtějí motivovat své uživatele stále roste.

ICO proběhne v Singapuru

Podle zprávy by se měl prodej tokenů provést v Singapuru, protože vydávání ICO je v Jižní Koreji zakázáno. Bithumb údajně preferuje raději velké investory, než jednotlivce. Burza ještě nepotvrdila, kdy se prodej tokenů spustí, či jaké bude jejich množství. Vydávání ICO je v Jižní Koreji zakázáno od září 2017, a to hlavně kvůli finančním podvodům. Nejedna blockchain firma si vybrala právě Singapur jako „bezpečný přístav“ na prodej jejich tokenů.

Trend vlastních ICO stále roste

Bithumb je jen poslední z narůstajícího počtu kryptoměnových burz, které udělaly rozhodnutí vytvořit svůj vlastní token. Burzy tak čím dál tím více používají své vlastní tokeny, jako motivaci pro uživatele k provádění pokračující činnosti pro jejich byznys.

Čínská burza Huobi také nedávno ohlásila vytvoření „Huobi tokenu“ založeném na Ethereu. Huobi však poznamenala, že token nebude standardní ICO. Prohlašuje, že jen aktivní uživatelé této burzy budou mít možnost dostat tokeny.

Binance už má svou kryptoměnu a to „Binance Coin (BNB)“. Požíváním těchto tokenů na burze, můžete získat slevu při obchodování. Burza každé čtvrtletí tyto tokeny  „spaluje“, aby tak zvýšila jejich nedostatek a tak i hodnotu.

Vlastní token KuCoinu, tzv. „KuCoin Shares“ odměňuje jejich držitele ze zisků generovaných z poplatků, které se vybrali na burze.

Některé krypto burzy z Jižní Koreji již hledají, kde v zahraničí otevřou své pobočky, aby se tak vyhnuli zmíněnému ICO zákazu. Začátkem tohoto týdne burza Coinone ohlásila plán založit si v červnu burzu v Indonésii.

Zdroj: cointelegraph.com, financemagnates.com