Jedna z nejoblíbenějších a největších kryptoměnových burz, Binance, oznámila, že dnem 17. listopadu přidává do své platformy známý stablecoin USD Coin (USDC). Jde o digitální měnu vázanou na fiat měnu, a to americký dolar. USDC bude v nabídce k obchodování v páru s Bitcoinem (BTC) a tokenem burzy Binance, tzv. Binance Coin (BNB).

USDC bude podléhat měsíčnímu auditu

Společnost oznámila tuto novinku prostřednictvím jejich oficiálního blogu, přičemž zdůraznila, že USDC bude podléhat auditu, aby se tak prokázalo, že každá mince je krytá dolarem přesně v poměru  1: 1. Burza Binance tak chce zřejmě předejít spekulacím, které byly spojeny s nedůvěrou vůči stablecoinu Tether (USDT), o němž se v této souvislosti již mnoho napsalo.

Binance na svém blogu píše:

„USDC si objednalo vysoce hodnocenou auditorskou firmu, která bude na měsíční bázi vytvářet zprávy o stavu účtů a počtu vydaných USDC a USD, aby se tak zajistila jeho transparentnost.“

USDC se tak s podporou pravidelného auditu stane třetím stablecoinem, který burza Binance zalistuje na své platformě. Na burze již můžete obchodovat s Tetherem (USDT) TrueUSD (TUSD).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Stablecoiny od A po Z

Kryptoměna USDC se podle CoinMarketCapu nachází na 48. místě v hodnocení kryptoměn podle jejich tržní kapitalizace. V době psaní článku se obchoduje za cenu $1.03, což je mírně nad hodnotou 1 dolaru. Její tržní kapitalizace je ve výši $144,641,256

Rozruch kolem stablecoinů v roce 2018 zesílil. Stablecoiny jsou obvykle vázány na fiat měny jako USD nebo euro a jsou navrženy tak, aby se dokázaly „vyhnout“ velké  volatilitě cen, která je spojena s kryptoměnami jako BTC a Ethereum (ETH).

Coinbase zalistovala USDC ještě v říjnu

Binance je největší světovou burzou pro digitální měny. Denně zpracuje obchody v hodnotě až $500 milionů. Ve srovnání s rovněž známou burzou Coinbase je to o přibližně $420 milionů více. Coinbase jako první burza podpořila USD Coin ještě minulý měsíc. Není se čemu divit, neboť USDC byl vyvinut jako součást blockchain skupiny Centre a je výsledkem snahy Coinbase a Circle Internet Ltd.’s.

USDC byl nejdříve v září obchodovatelný na burze Poloniex, která je vlastní burzou společnosti Circle. USDC Whitepaper naleznete na tomto odkazu.

Binance je více než jen burza

Výkonný ředitel a zakladatel burzy Binance Changpeng Zhao diskutoval v nedávném interview pro TheStreet o úspěchu jeho společnosti a řekl, že ten tkví v tom, že se snaží být něco víc než jen burzou:

„Budujeme ekosystém. Chceme být poskytovatelem infrastrukturních služeb pro blockchain. Vytvořili jsme proto několik iniciativ. Většina z nich je ještě malá, včetně burzy. Myslím si, že pokud nás porovnáte s klasickou burzou, jsme ještě dost malí. Zatím se náš ekosystém skládá z burzy, kryptopeněženky, fondů, charity, informací, akademií a jiné. Doufáme, že některý z těchto projektů dokáže vytvořit infrastrukturu pro tento průmysl.“

Chcete-li podpořit KryptoPortal, na registraci do burzy Binance můžete použít následující link. Případně se podívejte na náš návod, jak se zaregistrovat na Binance. Děkujeme.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk  

Zdroj: bitcoinmagazine.com