Jedna z nejpopulárnějších kryptoburz – Binance, dnes oznámila vytvoření nových obchodních párů navázaných na XRP. Naplňují se tak slova jejího ředitele Changpeng Zhaa, který se nedávno nechal slyšet, že právě XRP by se časem mohlo stát jednou z hlavních měn, vůči níž bude možné obchodovat všechny mince a tokeny na této burze.

Stane se XRP základní měnou na burzách?

Podle oznámení na blogu Binance přidala burza 24. 12. 2018 v 11:00 (UTC) dva nové obchodní páry pro TRON a Zcoin. Oba budou navázány na XRP. Binance zároveň poznamenává, že původní ETH trh bude přejmenován na Alts Trading Market, což umožní podpořit více obchodních párů s různými měnami dostupnými na této platformě.

Podle vyjádření na sociálních sítích tato zpráva ve velké míře potěšila celou XRP komunitu. Ta totiž dlouhodobě tlačí na konkurenční burzu Coinbase, aby se zmíněný nativní token sítě Ripple stal základní měnou, vůči které by byly obchodovány všechny kryptoměny na americké kryptoburze.

I když Coinbase nevydala k výše zmíněnému požadavku žádné oficiální stanovisko, komunita XRP se dočkala vytoužené podpory alespoň od Binance. Z hlediska zobchodovaného objemu jde přitom o podstatně větší burzu, než je tomu v případě její americké konkurence.

Binance upřednostní projekty, které se podílejí na charitě

Binance tímto krokem pokračuje v rozšiřování nabízených obchodních párů. Před necelým měsícem přidala na svou platformu v pořadí již čtvrtý stablecoin – USD Coin (USDC), za jehož vznikem stojí společnost Circle společně s konsorciem CENTRE.

Ohledně přidávání nových kryptoměn se Zhao vyjádřil takovým způsobem, že prioritně budou zvažovat coiny a tokeny společností, které se spolupodílejí na fungování nedávno založené charitativní organizace této kryptoburzy – Blockchain Charity Foundation. Jde o neziskovou organizaci, která se dobročinnou činností snaží o dosažení udržitelného globálního rozvoje. Jedním z prvních dárců byla společnost Tron Foundation, která charitativní organizaci věnovala $3 miliony.

Další úspěch XRP: Přes Travala.com můžete pomocí něj zaplatit za hotel!

Pozitivní dopad na cenu

Publikovaná zpráva měla pozitivní vliv na všechny tři zmíněné altcoiny. V době psaní článku zaznamenává XRP denní nárůst přes 13.76 %, Tron 5 % a Zcoin téměř 20 %.

Vytvoření uvedených obchodních párů navázaných na XRP by tento token mohlo ještě více zatraktivnit. Vedle snahy Ripple se prosadit na poli bankovního a finančního sektoru se pomalu vzmáhá i jejich nativní token. Nasvědčuje tomu i minuloměsíční dosažení pozice tržní dvojky, z níž sesadil kryptoměnu Ethereum. Vůči Bitcoinu však stále zaostává s markantním rozdílem. Zatímco Bitcoin  disponuje téměř 51% podílem na celém trhu s kryptoměnami, XRP si aktuálně ukrajuje jen něco málo přes 12 %.

Technická analýza BTC/USD ke dni 24. 12. 2018

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: sludgefeed.com