TRON zažívá v poslední době turbulentní období. Jen pár dní dozadu jsme Vás informovali o záměru vytvořit na jejich síti BitTorrent Token (BTT), tedy nativní token protokolu BitTorrent. Včera Justin Sun oznámil další novinku. Ta se týká spolupráce s kryptoburzou ABCC, která zalistuje na své platformě vznikající TRC10 a TRC20 tokeny sítě TRON.

Podpora pro TRC10 a TRC20 tokeny

O tom, že burzy hrají v rámci celého ekosystému kryptoměn důležitou roli, není pochyb. Ze zalistování na obchodní platformy profitují jednak samotné digitální aktiva a druhak i burzy, neboť rozšířením nabídky obchodních párů dokáží přitáhnout více klientů. Tohoto jevu si je jasně vědom i lídr TRONu Justin Sun. Od té doby, kdy jeho projekt přešel loni na vlastní MainNet, vývojářský tým neustále pracuje na způsobech, jak motivovat vývojáře decentralizovaných aplikací či společnosti vydávající své tokeny.

Podle oficiálního prohlášení burzy ABCC přislíbila podporu a zalistování obou typů tokenů sítě TRON. První typ, TRC10, je technický standard pro tokeny, které jsou podporovány nativním blockchainem bez nasazení TRON Virtual Machine (TVM).  Druhou skupinou jsou TRC20 tokeny. Ty se využívají při tvorbě smart kontraktů, a díky integritě s TVM jsou plně kompatibilní s ERC-20 tokeny vydávanými v síti Ethereum.

Jedním z hlavních benefitů TRC10 tokenů (oproti zmíněným TRC20) je fakt, že jejich vytvoření je pro developery podstatně jednodušší, a zároveň jsou transakce levnější.

TRX už i na burze OKCoin

Justin Sun v poslední době rád odkazuje na začátek masové adopce TRX. Jednak si hodně slibuje od akvizice peer-to-peer platformy BitTorrent, ale také od stálého rozšiřování počtu burz, které obchodování s TRX umožňují. Tento týden se řadu obchodních platforem s TRX v nabídce znovu rozšíří. Pekingská kryptoburza  OKCoin v tweetu níže uvedla, že zalistuje pro TRX obchodní páry vůči USD, BTC a ETH.

OKEx zavádí pro TRX možnost obchodování na páku

Do seznamu novinek týkajících se TRX je třeba s určitostí zařadit i zprávu, že hongkongská kryptoburza OKEx nabídla svým klientům možnost obchodovat tuto kryptoměnu na páku. Aktuálně je možné pro tento typ obchodování využít pár TRX/USDT a TRX/BTC.

Burza svým klientům zároveň umožnila zhodnotit své TRX prostřednictvím nedávno spuštěné služby OK Piggy Bank. Jde o jakousi formu půjčování kryptoměn, kdy je držiteli daného aktiva vyplácený úrok podle aktuální sazby. Z ní si však samotná burza nechává 15 %.

Banka s největším počtem klientů v České republice projevuje zájem o kryptoměny

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cointelegraph.com