Pohled na stav svého portfolia v období bear marketu nepotěší pravděpodobně žádného držitele jakékoliv kryptoměny. Pokud nejste úspěšný trader, který dokáže vydělat i v době, kdy trh klesá, a zároveň nechcete jen nečinně přihlížet na snižující se hodnotu vaší investice, můžete se zaměřit na vytvoření pasivního příjmu.

Burza Cryptopia utrpěla masivní hackerský útok: Bylo odcizeno $2.5 milionu v Ethereu!

V jednom z dílů našeho Víkendového Bulletinu jsme poukázali na to, jak je možné vydělávat, respektive navýšit počet vámi vlastněných kryptoměn a tokenů poskytováním půjček, které nabízejí některé z kryptoměnových burz. Na druhé straně je tu i další možnost generování pasivního příjmuJe sice technicky náročnější, ale výsledek také může stát za to.

Pasivní příjem na bázi Proof of Stake

Jde o provozování Masternodů, tedy uzlů, které uchovávají celou kopii blockchainu v reálném čase. Ty lze chápat jako počítač, který zastává vedoucí roli při zajišťování integrity sítě dané kryptoměny. Provozováním Masternodů se prakticky podílíte na chodu blockchainu vaší kryptoměny.

Odvětví kryptoměn se totiž v drtivé většině případů vyznačuje decentralizací, což mimo jiné znamená, že zajištění chodu sítě musí být distribuováno mezi více účastníků. A to je důvod, proč existují lidé, kteří provozují uzly (Masternody) v různých částech světa, čímž podporují danou síť a dělají ji bezpečnější.

Za tuto jejich sounáležitost při udržování sítě v chodu dostávají provozovatelé Masternodů odměnu v podobě kryptoměny.

Požadavky na Masternode

Obecně platí, že jedním z nejzákladnějších požadavků (který v souvislosti s počáteční investicí může mnoho lidí odradit) je nutnost vlastnit minimální stanovený počet mincí. Zároveň budete muset mít server s požadovaným zabezpečením a dostatečnou kapacitou, aby na něm mohla být uložena aktuální verze blockchainu dané kryptoměny. Posledním krokem je nainstalování samotného softwaru. Více o této problematice si můžete přečíst v našem článku zaměřeném na vytvoření Masternodů zde.

Právě nutnost minimálního počtu držených mincí bývá někdy pro většinu zájemců nepřekonatelný požadavek. Pokud si vezmeme jako příklad kryptoměnu DASH, v jejím případě musí zájemce o Masternode vlastnit nejméně 1,000 mincí. To je při aktuální ceně $66.75 za 1 DASH téměř $67,000. Naštěstí existují i kryptoměny, jejichž cena je momentálně tak nízká, že vybudování Masternodu nemusí být v jejich případě vůbec finančně náročné.

SCRIV Network (SCRIV)

SCRIV Network se zaměřuje na využití technologie blockchain za účelem poskytování nejvyšší míry verifikace údajů, jejich autorství a zároveň vzájemné integrity. Ačkoliv potenciál tohoto projektu je velký, aktuální cena činí v době psaní článku jen $0.004575 za 1 SCRIV. Celková tržní kapitalizace je přitom na úrovni mírně přes $113,000. Dobrou zprávou je, že v případě tohoto projektu vám na založení Masternode stačí 100,000 SRIV, což momentálně představuje investici ve výši jen $457. Ročně můžete provozováním Masternodu vydělat přibližně $192.

Apollon (XAP)

Kryptoměna Apollon se zaměřuje na privátní stránku a její tvůrci ji označují jako nejvíce soukromí chránící digitální měnu na světě. Její aktuální cena je $0.001947 a na nastavení Masternodu vám stačí vlastnit 25,000 kusů XAP. To představuje počáteční investici necelých $50 s předpokládaným ročním výnosem na úrovni $33.

Mano Coin (MANO)

Posledním zástupcem kryptoměn s možností ultra levného provozu Masternodu je Mano Coin. Při aktuální ceně $0.0139 za jedno Mano a požadavku vlastnit jen 1,000 mincí tak založení pasivního příjmu s Mano Coin vyjde jen na $14 dolarů. Ročně přitom můžete vydělat až $57.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinexchangeguide.com