Bitcoin a kryptoměny, stejně jako každá nová technologie, se musejí vyvíjet, aby získaly masové využití. Ve svém současném stavu Bitcoin stále není pro laika bez technických znalostí tak snadno použitelný. Dalším problémem je, že potřebuje trvalé vysokorychlostní připojení k internetu na to, aby fungoval, nebo ne?

Bitcoin mimo internetovou síť

Společnost Blockstream pracuje na využití satelitů pro zabezpečení chodu sítě Bitcoinu po celém světě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. S tímto globální přístupným a pasivní přijímaným datovým tokem může mít každý přístup k blockchainu Bitcoinu odkudkoliv, což by mohlo ohlašovat novou éru adopce pro krále kryptoměn.

V místech, kde není přístup k vysokorychlostnímu širokopásmovému připojení k internetu, by se díky satelitnímu pokrytí mohly ověřovat offline transakce, a zároveň je možné získat přístup k síti Bitcoin. Kromě toho by mohli uživatelé mít přístup také k údajům o trhu a dalším službám nabízených prostřednictvím satelitního API (rozhraní pro programování aplikací). To vše zdarma a daleko od číhajících očí poskytovatelů internetových služeb řízených státem.

Je blockchain vhodný pro Váš byznys?

Přijímání a posílání BTC všude po světě

Podle nedávného příspěvku na Medium se tato metoda přístupu a distribuce rychle rozšiřuje. Pomocí vlastních validačních uzlů může každý na planetě nyní posílat a přijímat Bitcoin bez nutnosti drahých datových paušálů. Výměna se může uskutečnit prostřednictvím SMS, smíšených sítí nebo dokonce tištěných QR kódů.

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Společnost GoTenna, založená v New Yorku, která navrhuje a vyvíjí technologie pro off-gridové a decentralizované komunikace, se blíže zaměřuje na tuto revoluční metodu přístupu k síti Bitcoin přes satelit. Společnost dodává jednoduché síťové zařízení, které pracuje se softwarem zvaným TxTenna. To může vysílat BTC transakce do lokální smíšené sítě připojených zařízení.

Používání tohoto hardwaru umožňuje lidem posílat a přijímat Bitcoin bez internetového připojení. Jednoduše si kolem sebe vytvoří vlastní malou síť. BTC může být skutečně offline prostřednictvím této technologie, která je odolná vůči výpadkům internetu nebo cenzuře. Díky napájení z baterie je zařízení také odolné vůči výpadkům energie. Použití tohoto nastavení spolu se satelitním přijímačem Blockstream umožňuje komukoliv posílat a přijímat Bitcoin a získávat údaje v reálném čase bez připojení na internet.

Příspěvek dále píše o tom, jak nastavit systém a propojit kryptopeněženky, a to jak se softwarem, tak i s hardwarem, přičemž konečný produkt je zcela off-gridový (mimo hlavní sítě) Bitcoinový uzel a peněženka schopná ověřovat bloky.

Zařízení GoTenna v současnosti potřebuje připojení ostatních uživatelů k síti, aby se usnadnilo zprostředkovávání komunikace. Tato síť však stále roste a podle jejích internetových stránek má na celém světě již několik tisíc uzlů. To, co spolu s Blockstreamem dosáhli, otevírá novou sféru přístupnosti pro Bitcoin bez spoléhání se na poskytovatele internetu.

Pokrytí GoTenna sítě v Evropě.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: newsbtc.com