Tak se zdá, že po tom, co Facebook a Google nedávno ohlásili, že zakazují reklamy týkající se kryptoměn na svých platformách, se k nim přidá i další sociální médium – Twitter. Mnoho reklam, které nabízejí různé finanční služby a produkty v této sféře, byly totiž klamavé nebo zavádějící.

Twitter: Nová reklamní politika

Podle zprávy ze Sky News je Twitter další platformou, která se chystá zavést určitá reklamní omezení a pravidla pro reklamy související s kryptoměnami. Na základě jejich zdroje, je dost pravděpodobné, že Twitter by měl přijmout tuto novou reklamní politiku během dvou týdnů.  Měla by se týkat zejména initial coin Offerings (ICOS), prodeje tokenů a kryptoměnových peněženek. Zakázané by měly být i reklamy pro krypto burzy, avšak s určitými výjimkami. Uvidíme, jaký dopad to bude mít na krypto-komunitu, pokud se tyto obavy a zprávy potvrdí.

Imitované tweety

Twitter už řešil několik podvodných tweetů, kterými se pokoušeli ukrást kryptoměny od nic netušící uživatelů. Většinou se objevovaly jako imitátoři v odpovědích na tweety od známých lidí, jako např. zakladatele Etherea, Vitalika Buterina, Elona Muska – zakladatele SpaceX a Tesla, taktéž od CEO společnosti Binance, Zhao Changpenga nabízející falešné odměny. Skupina imitátorů je dobře organizovaná. Vytvořili si několik falešných účtů, z nichž odpovídají na své vlastní tweety, aby se navenek jevili důvěryhodně. Falešné účty udeřily několikrát za poslední dva měsíce. Nejúspěšnější úlovek představoval  až £ 50,000 za den, které následně zaměnili za hotovost na různých burzách. Když se objeví tweet od známé osobnosti, použijí stejný obrázek a odpovídají na něj jménem té osobnosti, přičemž žádají kryptoměny na podporu různých vymyšlených krypto komunit a se slibem získání větší hodnoty zpět.

Tento falešný účet se snažil oklamat uživatele Twitter-u, aby poslali ETH na adresu podvodníků.

Závěr

Sociální média jako takové, jsou přímo stvořené pro různé spekulanty a imitátory. Chraňte své účty, buďte ostražití a nenechte se jen tak snadno oklamat, ať už jde o Vaše kryptoměny nebo jiné osobní údaje, anebo o peníze. Hlavně nikomu neposílejte údaje o vašich účtech na burzách či z peněženek a podpořte jen ty, kterým 100% důvěřujete!

Zdroje: coincodex.com, news.sky.com