Prodávat Bitcoiny je skoro to stejné jako je nakupovat. Můžete použít stejné zdroje k jejich koupi i k prodeji.

Směnárna

Nejpopulárnější způsob prodeje Bitcoinu je přes Bitcoinové směnárny. Některé jsou známé více, některé méně, ale všechny splňují stejný účel a to vyměnit Bitcoiny do jiné digitální nebo běžné měny, jakou je například Americký dolar nebo euro. Každá směnárna má jiné možnosti. Směnárna Bitcoinu je vytvořena tak, aby obchod byl co nejvíce intuitivní. Jakou měnu použijete, záleží na zemi, kde máte trvalý pobyt a na měně, ve které to chcete vyměnit. Například většina směnáren nabízí Americké dolary, ale jen některé nabízí Britské libry. Při směně musíte převést požadovanou částku z vaší peněženky na účet, který si nastavíte, ten provede obchod a potom převede směněné peníze na bankovní účet nebo kamkoliv jinam chcete.

Nejznámější směnárny jsou schopné a bezpečné a mají minimální poplatky za zpracování směny. Samozřejmě, problémem je kyber krádež, proto byste si neměli svoje Bitcoiny nechávat na vašich účtech ve směnárnách. Pouze obchodovatelné Bitcoiny jsou uložené ve Vaši peněžence.

Osobní bankéři

Vždycky je tu možnost osobního bankéře, který Vám převede Bitcoiny do jiné měny. Jsou tu i jednotlivci s dostatečnou likviditou, aby mohli obsluhovat směnárnu. Webové stránky vypisují jednotlivce z jednotlivé země, localbitcoins.com, je hlavní stránka tohoto typu. Finanční částky jsou poslány do Bitcoinových peněženek jednotlivců, ti Vám potom pošlou stejnou hodnotu v příslušné měně. Tento postup je neobvyklý a je třeba určitá důvěra v každé situaci. Vypsaní bankéři mají na localbitcoins.com ohlasy. Ovšem není garantováno, že vaše transakce bude vyplacena. Z tohoto důvodu vám radíme, použít metody v případě nouze nebo dostatečně znalého bankéře, který je spolehlivý.

247exchange.com. Tato stránka schvaluje vrácení Bitcoinu zpět na kreditní/debetní kartu, bankovní účty (SWIFT, SEPA) elektronické peněženky, či hotovost. Uživatelé můžou okamžitě konvertovat Bitcoin do běžné měny a vyzvednout si je na 400 000 místech všude na světe. Služba je poskytována licencovanou finanční společností a garantuje zabezpečení financí klienta.