Počet míst, kde můžete Bitcoin utratit roste každý den. V roce 2014 několik hlavních online obchodníků začalo přímo přijímat Bitcoiny, což podpořilo velký pokrok Bitcoinu.

Hlavní způsoby, jak můžete Bitcoinem zaplatit:

  • přes určité online obchodníky, k nákupu zboží či služeb

  • přes obchodníky, kteří nabízejí dárkové karty (pokud si chcete něco koupit od obchodníka, který ještě přímo neakceptoval Bitcoiny)

  • přes určité fyzické obchodníky, kteří přímo akceptují Bitcoiny

  • některé menší komunity

Online obchodníci

Hodně webových stránek přímo akceptuje platbu v Bitcoinech. Jak platit je zahrnuto v samotné webové stránce během kontroly, což většinou zahrnuje zkopírování Bitcoinové adresy a poslání částky uvedené obchodníkem z vaší peněženky na jeho adresu. Někteří obchodníci také poskytují možnost mobilní platby přes QR kód. V současné době je seznam hlavních online obchodníků, kteří přímo akceptují Bitcoiny působivý, včetně Microsoft, Expedia, Dell, Newegg, Tiger Direct a Overstock nebo tuzemská Alza.

Celý seznam hlavních podniků, kteří v současné době přijímají Bitcoiny můžete najít zde.

Obchodník třetí strany (jménem obchodníka, který neakceptuje přímo Bitcoiny)

Pokud přemýšlíte, že budete nakupovat online, ale dotyčné webové stránky neakceptují platbu Bitcoiny, je možné, že webová stránka podporuje platbu „dárkovým poukazem“, který zakoupíte u jiných obchodníků za Bitcoiny.

To znamená, že můžete nakoupit dárkovou kartu nabitou příslušnou částkou Bitcoinů a potom ji klasicky utratit na webových stránkách.

Gyft je hlavním majitelem dárkových karet a podporuje mnoho obchodníků včetně Amazonu. Můžete také najít jiné online alternativy Gyft. Méně známým je například Giftoff, kde můžete také koupit dárkové karty v jiných měnách jako například Dogecoin nebo Litecoin.

Fyzický obchod (kamenný obchod)

Po celou dobu v hodně zemích na světe roste počet kamenných obchodů, ve kterých můžete platit Bitcoiny. Obchody můžou být různé. Od obchodu s oblečením až přes obchody se stavebními potřebami až k restauracím a kavárnám. Ve skutečnosti, většina obchodů, kde se dá platit Bitcoiny jsou obchody s jídlem nebo s pitím.

Znáte obchody, kde nemůžete platit Bitcoiny? Můžete použít například i již zmíněný Gyft, kde můžete za Bitcoiny koupit dárkovou kartu, kterou můžete platit u obchodníků, kteří neakceptuji Bitocoin, jako je například Starbucks. Místa, kde můžete Bitcoiny platit osobně najdete na Coinmap.com. Tato stránka používá mapování, aby Vám snadno našla a ukázala všechny kamenné obchody.