Webový prohlížeč Brave, který svůj byznys model postavil na zvýšené ochraně soukromí a zároveň i odměňování jeho uživatelů prostřednictvím Basic Attention Tokenu (BAT), zaznamenává nejrychlejší růst ze svých konkurentů. Popularitě se těší i díky skutečnosti, že ve srovnání s prohlížečem Chrome je několikanásobně rychlejší.

Vyšší rychlost díky blokování reklam

Jak je vidět na obrázku níže, čas načítání vybraných stránek je za použití prohlížeče Brave extrémně krátký. Ve srovnání s jedničkou na trhu (Google Chrome) jsou rozdíly v jeho prospěch téměř 9násobné. Tato nerovnost v rychlosti načítání daných webů je způsobena faktem, že Brave je na rozdíl od svých konkurentů nastaven tak, aby reklamy automaticky blokoval.

Zdroj: investinblockchain.com

Při prohledávání webu není nic frustrujícího než čekat na načtení stránky, která bude v konečném důsledku zahlcena zbytečnými a především nevyžádanými reklamami. Blokování reklam je však pouze jedna z několika klíčových vlastností prohlížeči Brave.

Neméně důležitým atributem je i automaticky výchozí blokování cookies souborů a různých skriptů zaměřených na monitorování aktivity návštěvníka stránky. Developeři tohoto prohlížeče tak nevěnovali pozornost pouze komfortu pro jeho uživatele, ale dbali i na zajištění jejich soukromí.

Na rozdíl od drtivé většiny konkurenčních řešení, při používání tohoto prohlížeče si můžete být jisti, že vaše data a údaje nikdy neopustí váš počítač, respektive zařízení, na kterém máte Brave nainstalován.

Počet uživatelů narostl za rok o 450 %

Přestože velká část lidí nerada mění zažité programy, výše uvedené vlastnosti prohlížeče Brave vyvolaly u uživatelů zvýšený zájem. Zatímco v lednu 2018 používalo Brave měsíčně 1 milion lidí, o rok později to už bylo 5.5 milionu. O rostoucím trendu svědčí i fakt, že v březnu tohoto roku zaznamenal v Google Play již více než 20 milionů stažení.

Zdroj: investinblockchain.com

Zvýšený zájem o prohlížeč souvisí do určité míry i s aktivováním funkce Brave Ad Reward, která umožňuje uživatelům získat za zhlédnutí reklamy odměnu ve formě BAT (Basic Attention Token).

Světlou budoucnost tomuto projektu předpovídá i TokenInsight, známá platforma, která se zabývá analýzou jednotlivých kryptoměn a tokenů z hlediska jejich funkčnosti a využitelnosti. Ta ohodnotila BAT ratingem BBB, čímž ho zařadila mezi 16 nejlepších kryptoměn a tokenů. Basic Attention Token se tak z hlediska ratingu dostal do společnosti litecoinu, NEM či cardana.

Zdroj: TokenInsight.com

Závěr

Sečteno a podtrženo, dobrý rating od TokenInsight, rostoucí počet uživatelů a spuštění odměňovacího programu se přetavili v solidní růst ceny tohoto tokenu. Pokud jste investovali do BATu na začátku tohoto roku, k dnešnímu dni si můžete připsat více než 170% zisk. Zatímco 1. ledna 2019 se BAT obchodoval za necelých $0.13, v době psaní článku atakuje jeho cena úroveň $0.374.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: investinblockchain.com