Braiins Systems, český operátor prvního Bitcoin mining poolu na světě – Slush Pool, odhalil alfa verzi svého operačního systému Braiins OS zaměřeného na uspokojení náročných požadavků velmi specifické skupině uživatelů – minerům nebo těžařům kryptoměn.

Další úspěšný český kryptoprojekt?

Společnost Braiins Systems možná není až tak známá, ale vyvíjí a spravuje vůbec  první mining pool na světě. Je jím zmíněný Slush Pool. Firma vznikla v roce 2011 a od roku 2013 se stará o zmíněný těžařský pool.

„Jsme Braiins, společnost, která od roku 2013 vyvíjí a provozuje Slush Pool, a to většinou bez toho, abychom na sebe poutali velkou pozornost. Ale to se chystáme změnit. Kromě poolu pracujeme na dalších zajímavých projektech týkajících se miningu a kryptoměnového odvětví obecně a nyní se s nimi chceme s vámi podělit. Prvním z nich je operační systém Braiins OS,“ píše se na blogu společnosti.

Jelikož kryptoměny symbolizují jakousi novou svobodu či svobodný finanční systém, není se čemu divit, že i Braiins OS bude tyto zásady dodržovat. Úplně první a plně open-source systém založený na systému Linux pro specializovaný hardware určený na těžbu kryptoměn. Braiins OS se pokouší zavést procesní standardy pro těžaře ve světle problémů, s nimiž se vývojáři setkali v předchozích letech.

„Věříme v open source. Pokud vlastníte hardware, měli byste být schopni mít nad ním plnou kontrolu, bez obav z nějakých „skrytých či nežádoucích funkcí“. Bohužel to není případ většiny současného mining hardwaru,“ píší dále na svém blogu.

Braiins OS

Během let provozu Slush Poolu jsme se setkali s mnoha případy nestandardního chování zařízení, což způsobovalo zbytečné problémy. Takže proč nevytvořit firmware, který dodržuje standardy a funguje předvídatelně s naším poolem, což bude prospěšné pro uživatele i pro nás jako operátora.

Operační systém slouží zejména na monitorování hardwaru a jeho pracovních podmínekstará se o případné chyby a poskytuje užitečné statistiky a data. Další funkce budou přidávány postupně. Časem by se samotný systém zaměřil i na zlepšení výkonnosti, což by pravděpodobně potěšilo minery asi nejvíce.

Jsme jen na začátku testování!

První vydání se zaměřuje na nejrozšířenější hardware a to Antminer S9 a  DragonMint T1 (pouze varianta s ovládacími prvky založenými na Xilinx).

Braiins OS je zatím jen v testovací alfa fázi a nebyl ještě testován ve velkém měřítku. Ačkoliv prozatím firma nedoporučuje nasazení systému ve velkých těžebních farmách, určitě ocení jakékoli postřehy od každého, kdo chce s tímto systémem pomoci. Pokud máte možnost, určitě Braiins OS vyzkoušejte.

Zdroj: medium.com