Nadnárodní německá inženýrská a elektronická společnost Bosch údajně plánuje ve svém projektu vývoje autonomního automobilu využít IOTA blockchain.

Během víkendu na sociálních sítích Sarah Nizze, marketingový manažer společnosti Bosch oznámil, že 131-letá firma Bosh nasazuje IOTA technologii na jejich nejnovější projekt.

V rozhovoru Tal Dekel, seniorský skaut technologií společnosti Bosch v Izraeli, prozradil:

„Investice do IOTA představuje přerod společnosti Bosch od hardwarové společnosti ke společnosti, která se zabývá údaji a monetizací dat.“

Bosh konference oslavující IoT

Oznámení přišlo v době, kdy společnost Bosch chystá přípravy pro svou pátou výroční konferenci zabývající se Internetem věcí (IoT).

Konference se bude konat tento měsíc, od 20. do 22. února ve STATION v Berlíně. S více než 140 řečníky a více než 3500 účastníky, konference a hackathon Bosch ConnectedWorld 2018 si dala za cíl poskytnout platformu pro inspiraci a vzdělávání se o technologii, která pohání IoT. Jedno ze zajímavých témat bude rozebírání potenciálu IoT v rámci využití v průmyslu autonomních automobilů.

Zpravodajské médium BBC v červnu uvedlo, že společnost Bosch odhalila spolupráci s Tesla Motors, známou firmou Elona Muska. Spolupráce má za cíl vytvořit první skutečně spolehlivé autonomní vozidlo a tím předběhnout konkurenci jako Uber a Google. Bosch doufá, že v následujících pěti letech implementuje svou technologii do autonomních vozidel jako Daimler.

Firma Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC), která je společností rizikového kapitálu skupiny Bosch Group, v prosinci loňského roku koupila značné množství IOTA tokenů. Bosh se tehdy vyjádřil, že se jedná o důležitý krok pro společnost. RBVC je také členem poradního výboru IOTA.

Dr Hongquan Jiang, jeden z partnerů v RBVC vysvětlil:

„S protokolem, jakým je IOTA, nepracujeme pouze na částečné automatizaci strojů, ale na úplné strojové autonomii. Naším cílem je umožnění strojům autonomněspolupracovat mezi sebou v rámci toho, co nazýváme „strojová ekonomika“.

Společnost RBVC se domnívá, že IOTA má potenciál řešit důležité problémy v technologii distribuované účetní knihy (distributed ledger technology) pro IoT. Mezi tyto problémy patří škálovatelnost a transakční náklady. Přestože IOTA je stále v počátečním stádiu, RBVC věří, že bude hrát klíčovou roli v průmyslovém odvětví IoT.

Zdroj: ethereumworldnews.com