Členové vývojového open-source týmu Etherea se dohodli na času spuštění aktualizace sítě s názvem Constantinople. Navrhované změny kódu by měly dát uživatelům mimo jiné možnost aktualizovat blockchain.

Na Core developer meetingu, který se koná jednou za 14 dní, se vývojáři společně dohodli, že blok 7,080,000 na blockchainu Etherea bude spouštěcím bodem, při jehož dosažení budou uživatelé moci upgradovat na nový kód. Zjednodušeně by si uživatelé měli zvolit, zda přijmou změnu pomocí upgradování jejich softwaru. Aktualizace bude zveřejněna po vytěžení tohoto bloku.

Podle odhadů manažera, který má na starosti Parity Ethereum klienta, Afriho Schoedona, by Constantinople měl být spuštěn mezi 14. a 18. lednem. Číslo bloku by mělo být představeno na platformě v nadcházejících částech softwarového updatu.

Bývalý ředitel společnosti Google: Ethereum má obrovský potenciál!

Novější verze by měla přinést nespočet změn

Martin Holst Swende, vedoucí bezpečnosti v Ethereum Foundation a Go-Ethereum klienta, řekl, že spuštění Go-Ethereum softwaru bude také zahrnovat nouzový přepínač, který v případě jakýchkoliv neočekávaných problémů zpozdí upgrade.

Constantinople, původně naplánovaný na listopad, by měl přinést mnoho změn zaměřených na usměrnění kódu platformy. Navíc by měl zpomalit spuštění tzv. „difficulty bomb“ o 18 měsíců a snížit odměny z těžby Etheru z 3 ETH na 2 ETH za blok.

Vývojáři také diskutovali o ProgPow, což je navrhovaná změna k základnímu Proof-of-Work algoritmu, který by zablokoval používání specializovaného těžebního hardwaru známého jako ASIC. Ačkoliv implementace ProgPow jde zatím hladce, vývojáři zdůrazňují, že je třeba se shodnout na zahrnutí navrhovaných softwarových upgradů.

„Nyní pracujeme na možnostech řešení a později se pro některé z nich rozhodneme,“ řekl Swende.

Vývojáři také diskutovali o Ethereum 1x, což je další upgrade, který je momentálně plánovaný na rok 2019. Několik skupin pracujících na projektu uvedlo, že v tomto směru udělaly pokroky, ale zdůraznily, že vývoj je stále v rané fázi.

„Diskutovali jsme s lidmi pracujícími na projektu. Ještě jsme se definitivně nerozhodli, zda ProgPow skutečně zrealizujeme,“ řekl Hudson Jameson, vedoucí pracovník komunikace v Ethereum Foundation.

Jameson se také vyjádřil k diskusím na sociálních sítích s tím, že plán s meetingy k tématu Ethereum 1x upgrade bude přístupný veřejnosti, což je změna oproti předešlému meetingu, který se konal pod pravidlem Chatham House.

„Od teď už budou naše meetingy otevřené,“ řekl Jameson.

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Zdroj: coindesk.com