Společnost Blockstream, která je jedním z lídrů v oblasti budování blockchainové infrastruktury, oznámila spuštění nové platformy Liquid Securities.

Ethereum selhalo kvůli problémům se škálováním

Bitcoinový startup Blockstream na konferenci Coindesk Consensus Conference, konané 13. – 15. května v New Yorku, oznámil spuštění platformy na tokenizaci cenných papírů. Hlavní myšlenkou jejího vzniku bylo poskytnout uživatelům lepší řešení pro vydávání security tokenů.

Jak uvedl hlavní bezpečnostní analytik společnosti Blockstream Samson Mow, dosavadní platformy, jako například Ethereum, nejsou tou správnou volbou z důvodu škálovatelnosti, omezení soukromí a i spolehlivosti.

„Bohužel blockchainové platformy, jako například Ethereum, selhávají kvůli problémům se škálováním, soukromím a spolehlivostí.  Díky spuštění platformy Liquid Securities však společnosti budou moci vydávat security tokeny rychle a především jednoduše. Zároveň si budou moci vytvořit sofistikovaná pravidla, která budou splňovat jednotlivé regulační požadavky. A to vše bez nutnosti technických znalostí.“

Brave je díky své rychlosti a ochraně soukromí vyhledávanou alternativou vůči Google Chromu

Emitování tokenů s důrazem na dodržování regionálních nařízení

Zmíněná platforma poskytne uživatelům možnost vydávat vlastní tokeny za využití  Bitcoinového sidechainu s názvem Liquid NetworkBlockstream chce svým produktem dokázat, že vydávání security tokenů nemusí být záležitostí výlučně velkých společností a firem. Tomuto cíli podřídili i celý vývoj platformy, kde se zaměřovali především na vytvoření jednoduchého a intuitivního uživatelského rozhraní.

Emitování cenných papírů totiž za běžných okolností vyžaduje dodržování celé řady globálních či regionálních nařízení, která se ještě k tomu i rychle mění. Blockstream však prostřednictvím platformy Liquid Securities vytvořil příjemné webové rozhraní.

Společnosti  zvažující  vydání security tokenu tak nebudou muset mít žádné znalosti z kódování či programování. Aplikace jim poskytne všechny potřebné možnosti pro nastavení požadovaných pravidel včetně regionálních omezení a požadavků na akreditaci investora.

Blockstream rozšiřuje portfolio svých služeb

Přesto, že spuštění platformy Liquid Securities bylo ohlášeno jen pár dní dozadu, Blockstream již oznámil první velká jména, která deklarovala zájem vytvořit na ní vlastní security tokeny. Mezi potvrzené společnosti patří investiční platforma  BnkToTheFuture, multi-blockchainová emisní platforma TokenSoft, americká banka Zenus Bank a herní vývojové studio Pixelmatic.

Kromě uvedené platformy na emitování security tokenů má Blockstream v nabídce i několik dalších zajímavých produktů. Klientům nabízí například funkcemi nabitou  kryptopeněženku Blockstream Green. Ta kromě plné integrace s hardwarovými peněženkami od firem Ledger a Trezor disponuje i inovativním multi-signature řešením, které využívá dva privátní klíče. Jeden vlastní uživatel a druhý je uložen na serverech společnosti. V kombinaci se smart kontrakty s časovou značkou (timestamp) umožňuje použití dvoufaktorové autentizace, díky které jsou kryptoaktiva v ještě větším bezpečí.

Vedle uvedené peněženky poskytuje Blockstream i přehledný Bitcoin explorer. Ten shromažďuje a analyzuje obchodní data, ale především provozuje projekt zaměřený na zabezpečení nepřetržitého chodu sítě Bitcoin bez nutnosti internetu – Blockstream Satellite. 

Pět důvodů, proč Bitcoin nemůže být NIKDY celoplošně zakázán

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: coindesk.com