Při nedávném úniku informací se objevil obrázek připravovaného modelu Samsung Galaxy S10, který odhalil zabudovanou peněženku na kryptoměny vyvinutou společností Samsung.

Tento únik odhalil aplikaci Samsung Blockchain KeyStore, v níž je peněženka, a prostředky uživatele údajně anonymně ukládá na blockchainu. Jedná se o cold storage peněženku.

Uniklé fotografie aplikace KeyStore

Aplikace Blockchain KeyStore umožní uživatelům vytvořit novou kryptopeněženku nebo importovat již existující. Aplikace přinese některé unikátní funkce, včetně biometrického systému ověřování totožnosti prostřednictvím snímání otisků prstů, čímž dále zvyšuje bezpečnost peněženky. Uvítací obrazovka aplikace popisuje Samsung Blockchain KeyStore jako bezpečné a pohodlné úložiště pro vaše kryptoměny.

Samsung si v prosinci nechal patentovat 3 aplikace, které poukázaly na plány Samsungu budovat aplikace na kryptoměny pro smartphony. Tyto tři ochranné známky, které společnost Samsung předložila, se nazývají Blockchain KeyStore, Blockchain Core a Blockchain Key Box. Dokumenty o ochranných známkách neodhalily žádné další informace, kromě toho, že jsou skutečně určeny pro mobilní telefony.

Jak budu moci utrácet své kryptoměny s modelem S10?

Podrobností je v současnosti málo, avšak dá se předpokládat, že společnost Samsung bude vyžadovat autentizaci uživatele pro každou transakci, ať už prostřednictvím žádosti o snímek otisku prstu nebo PIN kódu. To aktuálně používají i jiné mobilní kryptopeněženky. Také se od Galaxy S10 očekává, že opustí skenování oční duhovky, které se objevilo na předchozích high-end telefonech od Samsungu, ve prospěch skeneru otisků prstů zabudovaného přímo do displeje.

Která hardwarová peněženka je pro Vás ta nejlepší?

Zatím není jasné, jak přesně budete moci utrácet kryptoměny prostřednictvím vašeho Galaxy S10, ale nemělo by se to nijak extra lišit od stávajících způsobů. Předpokládáme, že podniky, které přijímají kryptoměny, nebudou mít problém s přijímáním takových plateb, ale očekáváme, že budou možné i platby online, jakož i peer-to-peer přenosy mezi jednotlivci.

Co se stane, pokud ztratím svůj  Galaxy S10?

Skvělá otázka. Peněženka bude online pouze tehdy, když to bude nutné, a to až po souhlasu majitele. Předpokládáme, že společnost Samsung plánuje používat jednotku bezpečného zpracování (secure element) čipu Snapdragon 855 na izolování a zabezpečení dat o vašich kryptoměnách, ale také na snadný a bezpečný přístup pro uživatele v případě potřeby.

Pokud se někdo dostane k vašemu soukromému klíči, může ukrást všechny kryptoměny, které vlastníte. Naštěstí to, že je uložen na jednotce bezpečného zpracování Galaxy S10, zabrání hackerovi získat vaše klíče. Pokud tedy nemá i váš PIN nebo otisk prstu.

Jak v případě ztráty nebo krádeže získám svůj soukromý klíč zpět?

Naštěstí je možné obnovit soukromý klíč a mnoho peněženek vám to umožní vygenerováním řetězce slov. Tento řetězec slov, který se nazývá také  mnemotechnická fráze nebo seed, může mít délku 12 až 24 slov a vzniká při vytvoření vaší peněženky. Dá se zapsat na kus papíru a uložit někde v bezpečí. Toto je prakticky již zažitý standard a dá se předpokládat, že tuto stejnou funkci bude využívat i Samsung KeyStore.

Co se stane s mými Bitcoiny, když zemřu?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptodaily.co.uk