Společnost BlackBerry Limited přichází s novým blockchain řešením pro bezpečné sdílení dat mezi zdravotními poskytovateli s cílem zlepšit úroveň sdílení výsledků pacientů.

Bezpečný systém na úschovu a sdílení zdravotních záznamů

Společnost používá jejich operační síťové centrum (NOC) na chod blockchainových digitálních ledgerů, které mají pomoci vytvořit celosvětový bezpečný systém na úschovu a sdílení zdravotních záznamů pacientů. Blockchain je pod správou společnosti Onebio, peer-to-peer obchodního místa pro biodata.

BlackBerry, známá vývojářská společnost pro smartphony a tablety, nedávno uvedla novou platformu Enterprise of Things (EoT) s názvem BlackBerry Spark. Platforma se zaměřuje na transformaci a doručování globálních zdravotních záznamů. John Chen, výkonný předseda a ředitel BlackBerry uvedl:

Aplikujeme naše zkušenosti v oblasti bezpečnosti, ochrany osobních údajů a komunikace v regulovaných odvětvích, jako je automobilový průmysl, finanční služby a vláda, abychom řešili jednu z největších výzev ve zdravotnictví – využití koncových bodů zdravotní péče pro zlepšení výsledků pacientů při vysoké bezpečnosti a ochraně osobních údajů.

Větší ochrana osobních údajů pacientů

Nové blockchain řešení od společnosti BlackBerry by umožnilo to, aby údaje vložené pacienty, laboratořemi a biometrickými IoT přístroji zůstaly chráněny proti padělání a aby zůstaly anonymní. Údaje by se tak mohli sdílet dál s výzkumníky.  Zpráva dodává, že společnost nabízí řešení pomocí bezpečných distribuovaných ledgerů nejprve Světové komisi, která pomáhá ukončit diagnostickou odyseu u dětí se vzácnou chorobou.

Ochrana a distribuce zdravotních záznamů jako jedna z oblastí pro využití blockchain technologie

Tématu využití blockchain technologie jsme se věnovali již v mnoha článcích. Řešení pro sdílení zdravotních záznamů, informací o lécích, certifikátech, apod. v rámci farmaceutických dodavatelských řetězců se snaží vytvořit i britská firma Veratrak. V interview pro náš Kryptoportal nám její zakladatel Jason Lacombe vysvětlil přínos takového řešení.

[Rozhovor] CEO firmy Veratrak Jason Lacombe: Jak blockchain pomáhá pacientům

Zdroj: ccn.com