Podle Billa Shihara, generálního ředitele burzy Bittrex, mohou uživatelé využít na nákup tokenů fiatové měny, také uvedl, že každý digitální majetek uvedený na Bittrexu prochází důsledný proces přezkoumání.

,,Pro nás je to především o inovacích. To je to, na čem záleží nejvíce. Máme velmi důkladný proces hodnocení, rovněž nám záleží na tom, abychom našli nejinovativnější blockchain projekty na světě. A součástí tohoto procesu není pouze to, že technologie a obchodní modely jsou inovativní, taktéž se díváme na zakladatele a principy projektu,“ řekl Shihara.

Shihara dodal, že Bittrex úzce spolupracuje se všemi projekty uvedenými na platformě a s jejich právníky spolu s třetími stranami, nebo nezávislými advokátními kancelářemi, aby se v budoucnu zabránilo případnému regulačnímu konfliktu mezi investory a místními finančními orgány.

,,Také podstupují kontroly o dodržování pravidel. Spolupracujeme se svými americkými právníky, jakož i s nezávislými právníky, kteří dohlížejí na to, že je to něco, s čím budeme ve Spojených státech spokojeni.

Coinbase se k tomu staví jinak

Coinbase, další kryptoměnová burza v USA, zaujala jiný přístup při podpoře tokenů. Od svého debutu byla Coinbase uznávána jako největší krypto platforma na světě, která slouží více než 20 milionům uživatelů a ukládá více než 20 miliard dolarů v zákaznických prostředcích.
Navzdory úzkým vazbám s regulátory, Coinbase zaujala  odlišný přístup než Bittrex. Namísto toho, aby spolupracovali s blockchain projekty a jejich právníky z USA, aby přezkoumali zákonnost svých tokenů, Coinbase získala  decentralizovanou burzu Paradex na podporu obchodování v páru token/token.

Klíčovým rozdílem mezi Coinbase a Bittrexem je to, že na Bittrexu mohou uživatelé obchodovat tokeny přímo s fiat měnami. Na platformě Coinbase musí uživatelé nakupovat hlavní kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum přes fiat měnu a nakonec obchodovat s BTC nebo ETH s tokeny na Paradexu, které budou integrovány do GDAX , o kterém se očekává, že se přejmenuje na Coinbase Pro.

Metoda, kterou používá burza Bittrex na to, aby zůstala v souladu s místními pravidly při zpracovávání tokenu na obchody s fiat měnami je komplikovanější a náročnější na zdroje, v porovnání s decentralizovanou integrací digitální burzy Coinbase. Bittrex musí spolupracovat s bankami, regulátory, právníky a nezávislými týmy na každém tokenu a pokud místní úřady najdou problém jen s jedním ze stovek tokenů uvedených na Bittrexu, burza by mohla být podrobena důkladné kontrole.

Jak Bittrex zpracuje pár token/fiat

Shihara v současnosti vysvětluje, že Bittrex přímo spolupracuje s americkými bankami na zpracovávání vkladů a výběrů a po úspěšném testování systému se Bittrex rozšíří na mnohé trhy.

,,Momentálně jsme začali s malým počtem začínajících partnerů a právě v této fázi jsme ve stresovém testování našeho systému. Velmi úzce spolupracujeme s bankami, abychom zajistili, že budou moci zpracovávat vklady a výběry fiat měn a také samotný systém, který používáme k obchodování bude schopen správně zacházet s břemenem. Myšlenkou je rozšířit se na co nejvíce trhů.“

Zdroj: ccn.com