BitPay jako Bitcoin a blockchain platební společnost v úterý 27. března oznámila, že obchodníci mohou od nyní akceptovat platby i v Bitcoin Cash (BCH). Podpora BCH na BitPay platformě je dalším krokem k naplnění jejich vize o multi blockchain platbách.

Bitcoin Cash, který se zrodil v srpnu 2017 jako hard fork Bitcoin blockchain sítě, nabízí stejné zabezpečení, rychlost a nákladové výhody při platbách jako i pro Bitcoin. Více si o kryptoměně Bitcoin Cash a její rozdílech od Bitcoinu můžete přečíst v našem článku.

Výhody pro BitPay uživatele 

Obchodníci tak mohou nyní přijímat platby pro oba blockchainy a získat přímé bankovní vklady na další den jen s 1% transakčním poplatkem. Bitcoin Cash komunita chválí fakt, že platby pro zákazníky stojí jen drobné centy. Je to také užitečná možnost pro BitPay obchodníky, kteří by chtěli akceptovat blockchainové mikro transakce.

BitPay příklad platby:

Příklad BitPay platby

BitPay na svém blogu napsali:

„Našim dalším krokem, na kterém právě pracujeme, je umožnění zúčtování v Bitcoin Cash měně, což přinese našim obchodníkům další možnost, jak provádět platby a výplaty přes službu BitPay. Bitcoin Cash zařadíme i mezi naše masové výplatní produkty, které společnosti mohou použít k vyplacení jejich dodavatelů, přidružených společností, vývojářů a dalších příjemců na celém světě.

Náš tým vynaložil mnoho úsilí, aby umožnil BitPay obchodníkům přijímat Bitcoin Cash. Těšíme se na vaši zpětnou vazbu, protože pokračujeme ve vylepšeních této nové funkce. Tak neváhejte a vyzkoušejte to!“


For our next steps, we are working to enable settlements in Bitcoin Cash, giving our merchants another way to get paid for payments accepted via BitPay. We will also bring Bitcoin Cash to our mass payouts product, which businesses can use to pay out vendors, affiliates, developers, and other payees worldwide.

Our team has put in a lot of work to make it possible for BitPay merchants to accept Bitcoin Cash. We look forward to your feedback as we continue to release improvements to this new feature. Now go try it out!

Zdroj: blog.bitpay.com