Vídeňská fintech společnost provozující kryptoměnovou burzu Bitpanda zahájila prodej svého ekosystémového tokenu BEST. BEST (Bitpanda Ecosystem Token) je novým tokenem globálně expandující společnosti Bitpanda. Bude hrát důležitou roli při růstu společnosti a zvyšující se loajalitě jejích zákazníků. BEST nabídne širokou škálu bentonitů až 1 milionu aktivních uživatelů.

  • Veřejný prodej BEST (Bitpanda Ecosystem Token) přes IEO začal 9. července ve 13:00 a bude trvat do 6. srpna 13:00.
  • Na prodej je 500 milionů tokenů z celkového množství 1 miliardy BEST.
  • Během prvního týdne IEO je cena BEST nastavena na € 0.09.
  • Od čtvrtého kvartálu 2019 bude možné používat BEST na snížení poplatků na burze až o 25 %.
  • BEST nabídne prioritní přístup k připravovanému Bitpanda Launchpad.
  • BEST token má zjednodušit proces investování do podporovaných měn na platformě.
  • Obchodování s BEST začne 7. srpna 2019 jako součást spuštění Bitpanda Global Exchange.

Vídeňská společnost Bitpanda s milionem uživatelů a více než 120 zaměstnanci spustila v úterý 9. července tzv. Initial Exchange Offering (IEO) zaměřený na prodej Bitpanda Ecosystem Tokenu. BEST je token celého Bitpanda ekosystému, který nabídne uživatelům širokou škálu výhod. Uživatelé si tak budou moci snížit transakční poplatky na platformě až o 25 % nebo získat přístup k připravovanému Bitpanda Launchpad. Ten budou moci využívat externí společnosti pro své vlastní IEO. Před spuštěním veřejného prodeje BEST tokenu bylo v soukromém kole vysbíráno přes 250 milionů Kč (prodáno bylo 20 % tokenů z celkové nabídky BEST). To znamená, že BEST je již nyní nejúspěšnějším středoevropským IEO.

„BEST je hnacím motorem celého Bitpanda ekosystému. To znamená, že platforma Bitpanda, Bitpanda Global Exchange a budoucí produkty jako Bitpanda Launchpad budou ve velkém tento token využívat. Bude hrát důležitou roli v naší globální expanzi a v podpoře naší vize o demokratizaci osobních financí,“ řekl Bitpanda CEO Eric Demuth.

7. srpna 2019 společnost spustí svou Bitpanda Global Exchange. Bude se jednat o burzu digitálních aktiv pro zkušenější tradery, profesionály a instituce. První globální produkt společnosti Bitpanda umožní obchodování ve fiat-krypto párech a stejně v krypto-krypto měnových párech. Produkt byl kompletně vyvíjen společností poslední dva roky.

O Bitpandě

Bitpanda je fintech společnost se sídlem ve Vídni, v Rakousku. Byla založena v roce 2014 a její zakladatelé jsou Eric Demuth, Paul Klanschek a Christian Trummer. Společnost je silným zastáncem inovativní síly kryptoměn a technologie blockchain. Posláním společnosti je zbourat investiční bariéry a přenést finanční produkty do 21. století. Bitpanda má v současnosti kolem milionu uživatelů a více než 120 členů ve svém týmu. S licencí poskytovatele platebních služeb PSD2, nejmodernější bezpečností a jednoduchým uživatelským rozhraním se Bitpanda rozrostla na populární obchodní platformu pro začátečníky i experty. Uživatelé mohou nyní obchodovat s Bitcoinem (BTC), Ethereem (ETH), zlatem a více než 20 dalšími digitálními aktivy.