Cena Bitcoinu (BTC) si během včerejšího dne polepšila o 6 % a překonala tak hranici $4,000, přičemž dosáhla hodnotu $4,070. Cena překonala tuto hranici poprvé od Vánoc. Ještě předevčírem se BTC obchodoval za přibližně $3,800. Momentální síla BTC však nepřesvědčila mnohé obchodníky o tom, že je to začátek růstu.

Mohl by se BTC zapojit do lednového velkého růstu?

Bitcoin překonáním hranice $4,000 spolu s 20% nárůstem denního objemu obchodů dokázal ukázat alespoň nějakou hybnost. Kryptoměnový technický analytik DonAlt však naznačil, že tento nepatrný nárůst ceny BTC není dostatečný na to, aby v krátkém čase došlo ke změně v jeho dosavadním trendu.

                       Vývoj BTC za posledních 24 hodin. Zdroj: coinmarketcap.com 

Analytik DonAlt uvedl:

„Konečně nějaký impuls. Pokud se dnešní cena ustálí na 4,000, budu hledat nákupní příležitost nebo zavřu moji krátkou hedgeovou pozici. Pokud se však cena ustálí pod touto hranicí, budu uzavírat obchody a pozice typu short. Obchodování kterýmkoli směrem v době, kdy se BitFinex chystá údržbu platformy (7. 1. 2019, pozn. redakce), je dost nebezpečné.“

Dvě největší burzy pro Bitcoin obchodování s pákou BitFinex a BitMex spouštějí 7. ledna údržbu jejich platforem, což vyústí na dočasné pozastavení obchodování.

Obecně však pohyb ceny Bitcoinu obchodníci považují za nevýrazný. Po několika slabých dnech, které následovaly po poslední vyšší ceně ještě na Vánoce, jde jen o slabý náznak probuzení se.

Kryptoobchodník a YouTuber, známý pod přezdívkou Crypto Dog, napsal:

„Další den, další nevýrazný pohyb. Toto má být ten top? Pokud kapitalizace trhu nedosáhne $180 miliard, tak se není nad čím vzrušovat. Překročení hranice $140 miliard by se mohlo považovat za dobrý začátek.“

Bitcoinu by se během ledna mohl podařit narůst do vyšších čísel. Potenciálně by mohl překonat hranici $4,500. Překonání hranice $6,000 a odražení se ode dna však bude pro BTC velkou výzvou.

Willy Woo se teprve nedávno vyjádřil, že Bitcoin pravděpodobně čeká nudné pololetí v roce 2019. BTC nebude schopen vrátit se na klíčové cenové hranice s volatilitou na nízkých cenových rozpětích. Více v našem článku:

Klesající trend kryptoměnovéhu trhu by mohl trvat až do poloviny roku 2019

Objem obchodů je klíčovým faktorem

Krátkodobý vývoj BTC je zatím nejasný a to i kvůli plánované údržbě dvou hlavních burz. Klíčovým elementem ve vývoji kryptoměn bude v následujících týdnech jejich objem obchodů. Během posledních dvou týdnů BTC zaznamenal objem obchodů v hodnotě více než $4 miliardy. Jde o nižší objem, než je jeho průměr – cca $4.5 miliardy. V současnosti je objem obchodů BTC necelých $6 miliard. Pokud si BTC dokáže udržet tak vysoký objem, bude si moci udržet svou dynamiku.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com