Blockstream Blockchain Satellite předal první transakci, potvrzuje generální ředitel společnosti Adam Back na Twitteru. Back citoval tvůrce BitcoinVPS Grubles, jehož satelitní uzel úspěšně obdržel transakce Blockchain v počítači s vypnutou sítí.

Minulý týden společnost Blockstream oznámila, že využije pronajaté družice, aby přenesly Bitcoin Blockchain na celém světě.

Afrika, Evropa, Jižní Amerika a Severní Amerika jsou prvními regiony, kde uživatelé společnosti beta mohou stáhnout plně funkční Bitcoin uzel.

Blockstream má za cíl zpřístupnit službu Bitcoin lidem ze zemí s nedostatečnou infrastrukturou internetu a nestabilními měnami.

Systém je navržen tak, aby zaručoval připojení 64kbit / sec, které „poskytuje dostatečnou šířku pásma, aby spolehlivě udržovalo synchronizaci se sítí s omezeným zpožděním“, uvádí Back.

Uživatelé musí mít satelitní anténu o velikosti 45 centimetrů, například satelitní televizi a osobní počítač nebo specializovaný hardware, jako je Raspberry Pi.

Připojení k rádiovému spojení lze provést pomocí softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, jako je například GNU Radio. Transakce stále vyžaduje připojení k internetu, ale Back je přesvědčen, že SMS stačí.

Podle společnosti Back, bude společnost Blockstream vydávat API pro vývojáře a firmy, které budou posílat data přes satelit za malý poplatek.