Bitcoin se včera (29.8.2018) podíval nad cenovou hranici $7,100. Tuto ani další významnou hodnotu na hladině $7,000 však nedokázal udržet a aktuálně zaznamenává pokles. Tržní kapitalizace za posledních 24 hodin klesla o více než $10 miliard, což vytváří denní ztrátu pro BTC o přibližně 3,5 %. Altcoiny zaznamenávají ztrátu od 5 do 15 %.

Během 12 hodin cena Bitcoinu klesla ze $7,100 na $6,900 a klesající trend stále pokračuje. Zatímco se BTC stabilizoval v oblasti $6,900, mnozí obchodníci se domnívají, že další velká hranice podpory je na úrovni $6,500. Rovněž je velmi pravděpodobné, že se na tuto úroveň ještě podíváme, vzhledem ke klesající tendenci této dominantní kryptoměny.

Vývoj a volatilita v oblasti $6,000

Od 6. srpna se Bitcoin drží víceméně v oblasti kolem hodnoty $6,500, přičemž se velmi trápil při překonání rezistence na hodnotě $7,000. Rovněž nebyl schopen prokázat dostatečně silný objem, který by signalizoval oživení trhu ve střednědobém horizontu.

Slabý týdenní, ale i denní obchodovaný objem Bitcoinu a jiných hlavních altcoinů, jako je Ethereum, by mohl mít negativní vliv na krátkodobý trend trhu s  kryptoměnami.

Vývoj BTC za posledních 24 hodin

Dnes, 30. srpna, klesl tento denní objem obchodů Bitcoinu na $4 miliardy a Etheru, nativní kryptoměny v síti Ethereum, na $1.4 miliardy. Při předchozích rally, kde Bitcoin testoval velkou úroveň rezistence ve výši $9,000 a $10,000, překonal objem Bitcoin obchodů celkem snadno $5 miliard a přiblížil se až k $6 miliardám.

Denní obchodovaný objem je velmi důležitý ukazatel trendu pro každou kryptoměnu.

Pro srovnání, objem Tetheru (USDT), americkým dolarem krytého stablecoinu, se stále drží na úrovni $3 miliardy, což je více než dvojnásobek objemu ETH. To naznačuje, že velké množství obchodníků spoléhá na USDT pro zajištění hodnoty kryptoměn.

Vývoj ETH za posledních 24 hodin

Mnoho investorů veřejně uvedlo, že se momentálně distancují od vysoce rizikových obchodů s tokeny a kryptoměnami s nižší tržní kapitalizací kvůli nejistotě ceny Bitcoinu. Pokud se BTC vrátí zpět do oblasti v rozmezí  $6,000 – $6,500altcoiny budou krvácet během příštích dnů ještě více.

V obdobích nestability a nejistoty je extrémně vysoké riziko investovat do tokenů, protože hodnota malých kryptoměn má tendenci klesat o 10 až 30 % denně,  v závislosti od krátkodobého trendu BTC.

Neskončil už bear market ?

Odborníci uvedli, že nejhorší část medvědího marketu je již za námi, protože trh v blízké budoucnosti pravděpodobně neuvidí výrazné poklesy 40 až 60 %Ale s Bitcoinem pod hranicí $10,000 dolarů je kryptoměnový trh stále nepochybně v medvědím marketu a tedy v klesajícím trendu.

Když kryptotrh iniciuje správně zotavení se ve střednědobém horizontu a potom, jak prokáže stabilitu v oblasti mezi $7,000 až $9,000, až tehdy lze říci, že bear market skončil.

Povědomí o kryptoměnách roste

Významný krok k rozšiřování povědomí o kryptoměnách byl podniknut ze strany  Yahoo Finance. Nedávno byly na tuto platformu zalistované kryptoměny BitcoinEthereum a LitecoinTento krok přišel po nedávných sděleních od společnosti Yahoo Japan, která se vyjádřila, že chce proniknout do oblasti s kryptoměnami a otevřít plně fungující burzu s těmito aktivy. Toto je to první krok k dosažení tohoto cíle.

Charlie Lee, zakladatel  Litecoinu, se rovněž odvolává na toto oznámení a uvedl, že masová adopce přichází postupně v malých krocích. Možná až o tak malý krok se v tomto případě nejedná, protože platforma Yahoo Finance má přes 70 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Trh na tuto zprávu nijak výrazně nezareagoval, ale je to velmi pozitivní novinka.

Yahoo Finance se považuje za jednu z hlavních finančních platforem na světěV rámci Yahoo Finance mají obchodníci přístup k novinkám, různým údajům či kontrole svého portfolia. Zatímco Yahoo Finance je nejvíce známá pro tradiční akce, je to velký krok směrem k otevření nových dveří do kryptosféry pro Yahoo.

Pokud již nechcete, aby Vám unikaly novinky ze světa kryptoměn v českém jazyce, dejte like na naši facebookovou stránku.  

Zdroj: coindesk.com