Nedělní ráno potěšilo nejednoho kryptonadšence. Zelená čísla a zisky v desítkách procent zaznamenala většina kryptoměn. Největší pozornost si jistě získal král kryptoměn bitcoin (BTC), kterému se konečně podařilo překonat hranici $7,000. Netřeba však opomenout ani ether, nativní token sítě Ethereum, který prolomil kouzelnou hranici $200.

Po loňském úpadku kryptoměnového trhu, který trval několik měsíců, se trh v tomto roce opět začal zotavovat. Některé kryptoměny dosáhly svého ATH (historicky nejvyšší ceny), například BNB – token burzy Binance, nebo se alespoň vrátily na své úrovně z období před úpadkem trhu jako BTC či litecoin (LTC).

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

BTC je opět nad úrovní $7,000

Asi nejvíce očekávaný comeback byla cena BTC, která se už déle pohybovala pod úrovní $7,000. Dnešní přes 10% nárůst ceny posunul BTC na dlouho očekávaný level. V době psaní článku se jeho hodnota pohybuje na úrovni $7,050. BTC viděl podobnou cenu naposled před 8 měsíci, když 4. září byla jeho close cena $7,361. V neděli se mu dokonce podařilo překonat i cenu z 3. srpna 2018 ($7,434), avšak od tehdy klesl na $7,050.

Litecoin si polepšil o více než 14 %

Coin od Charlieho Lee litecoin (LTC) si v posledních měsících drží svůj stoupající trend. V době kryptoměnové krize jeho hodnota značně poklesla. Od začátku roku, kdy se jeho cena pohybovala na úrovni $30, si LTC polepšil o více než 200 %. Aktuální cena LTC je $85. LTC se sice 6. dubna 2019 na chvíli podařilo překonat hranici $90, no naposled tyto hodnoty zaznamenal 21. června 2018 ($96.93). Stříbro mezi kryptoměnami, jak se LTC říká, prošlo tedy dlouhou rally, než se opět dostalo na vyšší úroveň.

Ethereum se dočkalo zlomové hranice

V době psaní článku se dokonce i druhé nejsilnější kryptoměně na světě podle tržní kapitalizace podařilo dostat nad úroveň $200. 11procentní 24hodinový nárůst posunul Ethereum (ETH) na hodnotu $200. ETH se již delší dobu nedařilo udělat extra překvapivý nárůst ceny. Vitalik Buterin a jeho team přitom za poslední dobu udělali kus práce. ETH posledně vidělo tuto cenovou úroveň 13. listopadu 2018 ($206). Cena ETH však stále kolísá a už za pár minut opět klesla na úroveň $188. Uvidíme, zda šlo jen o chvilkovou záležitost, nebo se ETH podaří udržet tempo s rostoucím trhem.

Kromě BTC, LTC či ETH se za posledních 24 hodin dařilo i bitcoinu cash, který zaznamenal přes 18% nárůst ceny. Ostatní kryptoměny pocítily mírný posun ceny. Trhu se momentálně daří. Uvidíme, jestli se toto tempo udrží i v následujících dnech.

Ethereum 2.0: Testovací Proof-of-Stake (PoS) blockchain byl oficiálně spuštěn

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk