Bitcoin (BTC) opět prolomil kulatou hranici $10,000, čímž vyvrátil část predikcí, které předpokládaly pokles až na $8,000, případně níže. Poté, co cena BTC oscilovala několik dní na úrovni $9,500, v úterý opět překonala $10,000. Od poslední korekce se však situace v kryptosféře změnila a my vám představíme 5 faktorů, které naznačují budoucí pozitivní vývoj ceny bitcoinu.
Euforie na konci července
Červencový cenový vývoj BTC nepoukazoval na jednoznačné směrování trendu. Namísto toho cena BTC oscilovala, aniž by se jí podařilo překonat $11,000. S koncem července se graduálně zvýšil i objem obchodů. Cenový pohyb BTC se vrátil do sféry volatility typické pro BTC, během níž růst o stovky nebo dokonce tisíce dolarů v krátkém časovém horizontu není nic vzácného. Tím se nastartovalo i samotné obchodování.
TOP 4 způsoby, jak si zachovat soukromí při používání kryptoměn
Ignorovaný tlak ze strany regulátorů
V úterý probíhalo zasedání Komise pro bankovnictví Spojených států, během kterého, jak už bývá zvykem, zazněla i kritika bitcoinu. Avšak tentokrát se zdá, že to kryptosférou téměř nepohnulo a jen den po skončení zasedání došlo k růstu cen kryptoměn. Dokonce ani zprávy o tom, že Facebook začal pochybovat o zavedení své digitální měny Libra, nedokázaly zvrátit konsolidaci BTC.
„Zlatá horečka“ v těžení bitcoinu
Těžba BTC je v současnosti na historicky bezprecedentní úrovni s tím, že každých pár dní překoná svůj předešlý rekord. V poslední době se hashrate (výpočetní síla sítě) dostal až na 78 EH/s, což představuje více než dvojnásobek hodnoty z května tohoto roku. Neustále rostoucí atraktivnost těžení BTC znamená, že zájem o tuto kryptoměnu v dohledné době jen tak neklesne. Za 290 dní tu máme Bitcoin halving a snižování odměny za vytěžení bloku na polovinu, což udělá BTC ještě vzácnějším.
Odchod finančních velryb
Mnoho kryptoanalytiků obviňovalo z posledního poklesu ceny právě finanční velryby (osoby, které vlastní dostatečné množství BTC, aby mohly ovlivňovat trh). Avšak ani velryby nejsou věčné. K poklesu ceny dochází jen dočasně, což dokazuje i minulý víkend, během kterého BTC ztratil na ceně stovky dolarů, avšak rychle se zotavil na původní hranici. Nyní má BTC mnohem větší likviditu a s dostatečným množstvím Tetheru (USDT) by mohlo dojít k podpoře obchodování, tím tedy zamezit pokusům o snížení ceny bitcoinu.
FED snižuje úrokové sazby
I když se to nás přímo netýká, snižování úrokové sazby FEDem (Federální rezervní systém) se dotkne trhů jako takových. První snižování úrokové sazby od roku 2008 s sebou přináší příslib vyšší likvidity, což může pomoci pozitivnímu sentimentu a dlouhodobému přílivu kapitálu a růstu BTC.
Závěr
Růstu ceny BTC mohou pomoci i další faktory, například testovací období BTC futures kontraktů od Bakktu. Úroveň $10,000 dolarů byla minulý měsíc překonána více než třikrát. Momentum však stále neutichá. Zbývá nám tedy jen čekat, než BTC vystřelí. Přede dveřmi je i Litecoin halving, který v tomto případě může potáhnout cenu bitcoinu pozitivním směrem.
Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk
Zdroj: cryptovest.com
Odpovědět