Bitcoinovým investorům je již v této chvíli jasné, že období medvědího trhu z roku 2018 bude pokračovat i v roce 2019. Mnozí investoři doufali, že nový rok přinese nějakou změnu a čerstvý vzduch na trh, ale zatím se tak nestalo.

Prominentní kryptoobchodník Anthony Grisanti předpokládá, že cena Bitcoinu (BTC) klesne pod hranici $3,000. Uděje se tak v blízké budoucnosti vzhledem k faktu, že trh i nadále vykazuje svou slabost a nedostatek hybné síly.

Pokud BTC nedosáhne hranici $4,000, jeho cena bude i nadále klesat

Prominentní obchodník s futures Anthony Grisanti se nedávno vyjádřil k tématu kryptoměn v interview pro CNBC. Vysvětluje, že příčinu pádu ceny BTC vidí v obchodnících likvidujících své pozice, protože Bitcoin nedosahuje podpůrnou hranici, která je kolem $4,000:

„Očekávám pád ceny BTC na $3,000, což by představovalo skutečný obraz současné slabosti trhu. Mohlo by to vést k tomu, že se lidé budou chtít Bitcoinu zbavit, a cena se tak může stlačit ještě níže.“

Grisanti dále vysvětluje, že volatilita, kterou za poslední týdny pocítil BTC a kryptotrh obecně, je přímo spojena s likvidací pozic. Investoři začali své pozice prodávat vždy, když se cena trošku zvýšila, což však vede k „trhavému“ obchodování, které trhu více škodí, než pomáhá.

„Vždy, když se začne trhu dařit, lidé likvidují své pozice. Ať už jde o přímou likvidaci, nebo prodej futures, likvidují je. Já osobně bych chtěl uzavřít svou pozici na úrovni $3,800. Můžeme však vidět i nějakou rezistenci kolem $4,000 a $4,100.“

Tyler Winklevoss: Tržní kapitalizace Bitcoinu může překročit úroveň $7 bilionů

Jiný analytik věří, že podpůrná hranice BTC je kolem $3,000

Většina analytiků si i přes Grisantiho predikci myslí, že právě cena BTC kolem $3,000 přiláká investory, a vytvoří se tak důležitá poptávka, která samotný BTC vzpruží.

Bitcoin se momentálně pohybuje ve větším cenovém rozpětí, přibližně v cenové oblasti $3,000 až $4,500Mati Greenspan, senior tržní analytik pro eToro, řekl, že nejstarší kryptoměna na trhu se bude pravděpodobně obchodovat za cenu v rozmezí $3,000 až $5,000.

Greenspan vysvětluje:

„Pokud se s odstupem podíváme na to, jak se poslední týdny pohybovala cena BTC, zjistíme, že celkový cenový rozsah začíná na $3,000 a končí na $5,000 za jeden BTC. Momentálně se cena pohybuje někde uprostřed tohoto rozsahu.“

Vinny Lingham, výkonný ředitel společnosti Civic, zopakoval Greenspanův sentiment v souvislosti se současným rozsahem BTC během nedávného rozhovoru pro Cheddar:

„Realita je taková, že BTC se i další měsíce bude s největší pravděpodobností obchodovat mezi úrovněmi $3,000 až $5,000. Když se však dají věci konečně do pohybu, bude to pro BTC znamenat buď silný pád, nebo naopak silný růst.“

Momentálně se cena BTC pohybuje na úrovni $3,595. Pár dní se BTC dařilo udržet nad hranicí $4,000, ale od 10. ledna je opět pod ní. 

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: newsbtc.com