Němec, Martijn Wismeijer, je velmi opatrný při uchovávání svých Bitcoin-ů (BTC) a to až tak, že v roce 2014 si nechal chirurgicky implementovat pod kůži dva NFC (near field communication) čipy, každý do jedné ruky, aby si tak ukryl svoje šifrované Bitcoin klíče.

Bitcoin přímo pod kůži

Wismeijer udal několik důvodů pro tak drastickou metodu uchovávání kryptoměn, přičemž přiznal, že o většinu svých BTC už přišel kvůli burzovním selháním, hack-ování a zlodějům.

Mohu vás ujistit, že více než 80% mých BTC jsem ztratil kvůli hack-ům, zlodějům, pádu burze a dalším problémům. Kdybych měl tento čip v roce 2010, tak bych byl nyní pravděpodobně bohatý člověk.

Nicméně, Wismeijer byl také zvědavý ohledně nápadu uchovávání jeho digitálních měn v jeho kůži, řekl pro IBTimes:

Udělal jsem to, protože jsem chtěl experimentovat se silným BTC použitím podkožních implantátů, protože si myslím, že právě to bude Svatý Grál bezkontaktních plateb.

 

Tuto proceduru si dal udělat v piercingovém studiu, které doporučuje všem, kteří si přejí udělat stejný zákrok. Čipy jsou vyráběny ze skla a měří 2mm x 12mm z jednoho konce k druhému a mají velikost jako zrnko rýže. Wismeijer řekl, že zákrok byl méně bolestivý než infuze a dodal, že takový zákrok se běžně dělá domácím zvířatům a bez jakýchkoliv problémů.

Jak fungují čipy NFC?

Každý NFC čip dokáže uschovat 888 bitů dat, což je dostatečně mnoho na uložení 26 BTC šifrovaných soukromými klíčemi. Wismeijer tvrdí, že jeho čipy používá každý den k provádění nákupů, což zahrnuje skenování čipů se smartphonem na získání a následné dešifrování klíčů, aby mohl provést transakci. Klíče se dají přemístit a vyměnit za nové pro další kryptoměny a to na dálku použitím smartphonu. Šifrování zabraňuje lidem, aby si jednoduše oskenovali jeho ruku a přečetli tak klíče.

Z důvodu pozornosti, kterou si tímto zvláštním způsobem uchovávání BTC získal, Wismeijer si nikdy neukládá velké sumy na čipy, aby tak zabránil útokům zlodějů na jeho osobu. Také prozradil, že není jedinou osobou, která si tímto způsobem své kryptoměny chrání. Wismeijer vlastní General Bytes, společnost, která instaluje BTC automaty po celém světě.

Poté, co byl Vismeijerův příběh zveřejněn ve zprávách, mnoho jeho zaměstnanců ho následovalo, přičemž Wismeijer řekl, že ví o nejméně 50ti jednotlivcích v okolí Prahy, kteří používají podkožní BTC peněženku.

Zatím, co se metoda zdá být trošku drastická, bezpečnost BTC je důležitý problém. Údajně až 23% všech BTC bylo nenávratně ztracených, což vede lidi k postavení se tomuto problému a bezpečnosti velmi seriózně.

Ačkoli čipy FDA (Food and Drug Administration) schválila a zákrok se zdá být neriskantní, některé studie spojují NFC čipy s rakovinou. Avšak tyto zdravotní ohrožení neodstrašil všechny a i po letech lidé stále následují Wismeijerovo vedení při přijímání nejvyšších bezpečnostních opatření na ochranu jejich BTC.

Zdroj: ccn.com

Napište nám do komentáře, zda byste i vy podstoupili takový zákrok na ochranu svých BTC.