Začátkem tohoto roku, jedna z největších kryptoměnových burz, Binance, oznámila vývoj Binance Chain – decentralizované platformy, která bude sloužit jako klíčová složka budoucího veřejného blockchainu společnosti. Generální ředitel Changpeng Zhao odhalil první demo z probíhajícího vývoje Binance DEX (Decentralised Exchange).

Během krátké demonstrace inženýr Binance ukázal, jak používat platformu na vydání nového kryptoměnového tokenu a jak jej následně zalistovat na DEX. Inženýr pak vytvořil objednávku na prodej (sell order) pomocí dvou samostatných počítačů připojených k DEX. Platforma zatím neposkytuje grafické rozhraní, takže demo bylo provedeno pomocí příkazového řádku (CLI – Command-line interface).

Zatímco Zhao zdůraznil, že platforma je v „syrovém, pre-alpha“ vývojovém stavu, CEO společnosti Binance řekl, že projekt postupuje nad očekávání a je několik měsíců napřed před plánovaným termínem.

„Máme před sebou stále hodně práce, abychom dotáhli DEX na konečný produkt,“ řekl. „Přesto si myslím, že toto je velmi důležitý milník pro Binance Chain a společnost jako takovou.“

Zhao ukončil video slovy, že tým pracuje na nové platformě „velmi tvrdě“ a zdůrazňuje, že spuštění Binance Chain může být pro společnost převratná událost. Na Twitteru se samozřejmě hned rozpoutala diskuse a sám Zhao odpověděl na některé otázky. Jedna z nejzajímavějších zněla: „Co DEX znamená pro současnou centralizovanou platformu společnosti?“ Zhao odpověděl: „Ať to rozhodně trh,“ ačkoli je více než pravděpodobné, že budou nějaký čas fungovat bok po boku.

Budoucnost je decentralizace

Decentralizované burzy jsou obecně považovány za další vývojové stádium obchodování s kryptoměnami a tokeny. Umožňují uživatelům obchodovat s jinými uživateli, aniž by svěřili svá aktiva třetí straně, kde mohou být napadeny externími útočníky, anebo i ukradnuty zaměstnanci společnosti. DEXs mohou také poskytnout uživatelům přístup k obchodním platformám, které národní vlády nemohou cenzurovat.

Podobné platformy již pochopitelně existují, ale zatím se jim nedaří získat dostatečný obchodovaný objem na to, aby se staly hlavní silou na globálním trhu. Očekává se, že se to změní zejména proto, že firmy typu cash-flush, jako je Binance, se snaží migrovat své centralizované služby na tyto nové decentralizované struktury.

Několik dalších centralizovaných burz, včetně velkých společností jako Huobi a OKEx, oznámilo podobné plány na vybudování vlastních decentralizovaných burz a veřejných blockchainů. Jiní, jako například Coinbase, se snaží alespoň o akvizice v tomto směru, aby neusnuli dobu, ale drží svou primární centralizovanou činnost oddělenou od decentralizovaného světa.

Pokrok společnosti

Binance jako společnost nevykazuje žádné známky zpomalení, na rozdíl od celého kryptoměnového trhu. Minulý měsíc Binance oznámila svou historicky první akvizici, kterou je koupě peněženky Trust Wallet za nezveřejněnou částku, která údajně zahrnovala kombinaci hotovosti, akcií společnosti a BNB tokenů. Binance se na adresu Trust Wallet vyjádřila, že bude sloužit jako jedna z několika předvolených peněženek pro jejich DEX platformu.

Pokud je i pro Vás Binance zajímavou burzou, přečtěte si naše návody, jak se zaregistrovat a jak nakoupit kryptoměny.

Další skvělou zprávou je partnerství Binance a populární směnárny Changelly. Binance jako obchodní platforma má skvělé a jednoduché rozhraní pro tradery.

Sám Zhao se vyjádřil:

„Po osobním setkání s Konstantinem (CEO Changelly) s cílem dokončit naše partnerství, jsem přesvědčen, že Changelly má profesionální tým s velkými zkušenostmi a ještě větším potenciálem. Věříme, že společně poskytneme uživatelům po celém světě špičkovou úroveň služeb.“

Binance nás v budoucnu jistě překvapí novými službami či vylepšením těch stávajících.

Zdroj: bitsonline.com

Budeme rádi, když nás podpoříte „lajkem“ na naší nové, české facebookové stránce.