Jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových burz Binance oznámila rozšíření své působnosti na území Evropy. Nově vzniklá pobočka Binance Jersey umožní svým klientům tradovat obchodní páry BTC/GBP, ETH/GBP, BTC/EUR a ETH/EUR.

Changpeng Zhao: Jersey bude základem naší expanze do zbytku Evropy

Binance a Digital Jersey (místní agentura pro hospodářský rozvoj) se poprvé spojily v červnu 2018. Obě společnosti tehdy podepsaly Memorandum o porozumění (Memorandum of Understanding), ve kterém definovaly způsob dodržování předpisů týkajících se kryptoměn na území Jersey. Vzájemné partnerství má zároveň pomoci burze lépe pochopit regulační a ekonomické prostředí na tomto ostrově. Zejména pokud jde o dodržování zákonů proti praní špinavých peněz a Know Your Customer (KYC) standardů.

CEO Binance Changpeng Zhao: Kryptomarket ještě zažije tisícinásobný nárůst!

CEO společnosti Binance Changpeng Zhao k výběru sídla nové pobočky uvedl:

„Rozhodli jsme se, že Jersey bude dalším velkým krokem v rámci naší globální strategie rozšiřování působení Binance. Vybrali jsme si ji pro její jasně vhodné investiční a regulační prostředí. Díky místní ekonomice založené na hlavní měně (GBP) a blízkostí k Velké Británii a k západní Evropě jsme přesvědčeni, že spolupráce s Jersey bude nejen přínosem pro místní hospodářství, ale i silným operačním základem pro naši expanzi do zbytku Evropy.“

Prvních 5,000 klientů získá od burzy 20 EUR

Burza si připravila pro nové klienty i malé překvapení. Prvních 5,000 uživatelů, kteří se na této platformě zaregistrují a splní standardy KYC (Know Your Customer), obdrží odměnu v hodnotě 20 €.  Úspěch rozhodnutí burzy vytvořit novou pobočku v Evropě podtrhuje i zvýšený počet zájemců o registrace, což komentuje Changpeng Zhao ve svém tweetu:

Ke spuštění Binance Jersey se vyjádřil i šéf finančního oddělení burzy Wei Zhou:

„Rozšiřování trhu s burzami zaměřenými na obchodování s kryptoměnami v evropském regionu otevírá pro Evropany nové ekonomické příležitosti a přináší svobodu před hrozící nejistotou spojenou s Brexitem. Prostřednictvím Binance Jersey chceme pomoci vytvořit přemostění kryptoměn a standardních fiat měn mezi Evropou a Velkou Británií. Tento krok je  součástí naší celosvětové expanze, v rámci které podporujeme adopci kryptoměn.“

Kryptoměnová burza Binance: Jak se zaregistrovat a vložit prostředky (1. část)

Poplatky jsou docela vysoké

Poplatky za vklady, výběry a obchodování představují základ příjmů všech burzovních platforem. Binance Jersey má z našeho pohledu aktuálně nastavené tyto poplatky dost vysoko.

Za eurový vklad na účet na burze zaplatíte 8 € a za výběr z tohoto účtu až 20 €. Pokud se Vám podaří získat odměnu pro prvních 5,000 registrovaných, získáte tak vlastně jeden výběr zdarma. Poplatek za obchodování představuje 0.1 % z částky transakce. Minimálně můžete odeslat 0.001 BTC 0.02 ETH.

Pro menší srovnání burza Coinbase Pro účtuje za SEPA vklady a výběry jednotně  0.15 €. Burza Kraken jen 0.09 €.

Jersey – Ostrov v Evropě, který nepatří do EU

Ostrov Jersey, který leží v Lamanšském průlivu mezi pobřežím Francie a Británie, není součástí Evropské unie. Svůj osobitý vztah s EU udržuje prostřednictvím Velké Británie, protože vystupuje jako královská dependance (závislé území) Spojeného království. Zároveň je součástí celní unie, tudíž v rámci obchodu platí na tomto území stejná pravidla jako pro zbytek členských států EU.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinmagazine.com