Zima udělala v kryptosvětě pořádný průvan, což vedlo k obrovským ztrátám na cenách většiny kryptoměn. Bitcoin a altcoiny padly o 80 až 90 % oproti jejich historicky nejvyšším cenám (ATH). Bitcoin se i po nedávném 40procentním nárůstu stále obchoduje za cenu, která je oproti jeho ATH o 73 % nižší. Je tu však jedna kryptoměna, která se po recesi dokázala natolik zotavit, že by pravděpodobně mohla znovu dosáhnout a překonat svou maximální cenu. Nativní token burzy Binance Binance Coin (BNB) se momentálně obchoduje za cenu, která je od jeho ATH nižší jen o 20 %.

Pluginy pro webové prohlížeče, které patří do povinné výbavy každého fanouška kryptoměn

BNB má svou maximální cenu na dosah

BNB za posledních 90 dní zaznamenal významný nárůst na své hodnotě, a to téměř o 224 procent! Binance Coin se tak může stát první kryptoměnou z žebříčku TOP 20, který by mohl překonat svou předchozí ATH cenu (All Time High). Momentálně sedmá kryptoměna na trhu podle tržní kapitalizace už překonala svou historicky nejvyšší hodnotu oproti Bitcoinu. BNB je ale na dobré cestě překonat i svou ATH cenu oproti dolaru.

Binance Coin byl vytvořen jednou z největších kryptoburz na světě Binance. Burza Binance prostřednictvím tohoto tokenu nabízí svým klientům slevy na poplatcích a nedávno jeho držitelům umožnila účastnit se na financování jejich Binance Launchpad projektu.

BNB token se v době psaní článku obchoduje za cenu $20.71, což znamená 30procentní nárůst za posledních 30 dní. Poslední ATH cena BNB ze dne 12. ledna 2018 byla $25.18. Binance Coin tak ještě musí narůst na ceně o $4.5.

Podívejme se na BNB trh, kde můžeme vidět nějaké potenciální místa pro růst.

BNB/USD – středně dlouhodobý – denní graf

Předchozí ATH je na grafu znázorněno růžovou čárou. Na grafu můžeme vidět, že odkdy pár BNB/USD překročil svůj 100denní klouzavý průměr (MA100) začátkem února 2019, trh BNB pokračuje ve výrazném navyšování své hodnoty.

Cenová akce ze začátku dubna 2019 se zastavila na středně dlouhé úrovni 1.414 Fibonacciho rozšíření (nakresleno fialovou barvou) při ceně $19.89. Trh se držel na této rezistentní úrovni s mírným poklesem na podpůrný level $17.30. Pak se však cena vrátila opět na původní rezistentní úroveň.

Aktuálně se podařilo překonat level $20.00, takže můžeme očekávat, že rezistentní level se okamžitě zvýší na úroveň $21.00. Poté se při úrovni 1.618 Fibonacciho rozšíření (nakresleno fialovou barvou) zvýší na cenu $22.13. Nad touto hodnotou se může cena udržet krátkodobě při 1.414 Fibonacciho rozšíření (nakresleno modře), a to na úrovni $24.42. Pokud kupující dokáží vyčistit trh nad tuto úroveň, budou mít možnost, aby se pokusili překonat předchozí úroveň ATH kolem $25.18.

Trhu se momentálně daří a býci mají jeho hybnost pod kontrolou. Pokud se nic nezmění, BNB/USD by mohl překonat své ATH již koncem dubna 2019.

V případě BNB/BTC se Binance Coinu podařilo překonat 100denní klouzavý průměr ještě v prosinci 2018. Od té chvíle se cena oproti BTC stále zvyšuje. BNB taktéž překonal své ATH oproti BTC v únoru 2019 s cenou 0.0026617 BTC za jeden BNB. Trh i začátkem dubna nadále pokračuje ve výrazném růstu, kdy se BNB obchoduje za 0.004398 BTC. Cena pak trošku klesla, ale našla svou podpůrnou hodnotu na úrovni 0.003419 BTC. Pokud se kupcům podaří potlačit cenu BNB/BTC ještě výše, můžeme očekávat, že rezistentní level bude na úrovni 0.0040 BTC až 0.0042 BTC, dokonce možná i výše.

Kromě BNB se daří i samotné burze Binance

Známá kryptoměnová burza vykázala za první čtvrtletí 2019 zisk v hodnotě $78 milionů. V porovnání s minulým rokem je jejich zisk o 66 % větší. Podle zprávy burza v rámci sedmého čtvrtletí „spálila“ 830,000 BNB tokenů, což představuje 20 % jejich letošních zisků. Koncem minulého roku byly jejich zisky na úrovni $47 milionů. Příspěvek na Binance blogu uvádí, že burza dosud spálila 5.82 % z celkové nabídky BNB tokenů.

Kryptoměny čeká ještě dlouhá cesta k jejich ATH, BNB jej už má přede dveřmi

Mnohé kryptoměny musely po kruté cenové recesi bojovat o své postavení, některé až o své přežití. Většina z nich má od své ATH ceny ještě daleko a před sebou dlouhou cestu. Binance Coin je jedním z mála, komu se to může podařit, a to už zanedlouho.

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: investinblockchain.com