Changpeng Zhao ( „CZ“), výkonný ředitel největší kryptoměnové burzy Binance, zveřejnil své stanovisko, v němž se omlouvá za návrh reorganizace Bitcoinové blockchainové sítě. 

Burza Binance byla 7. května hacknuta, přičemž bylo odcizeno 7,074 BTC v hodnotě $40 milionů. CZ tehdy uvedl, že pro kryptokomunitu je tato situace těžká. Poznamenal také, že vedení společnosti Binance se snaží udržet nejvyšší míru transparentnosti.

7 nejčastějších kryptopodvodů a jak se jim vyhnout

Hackeři sledují každý náš krok

CZ poukázal na to, že hackeři pravděpodobně pozorně sledují vše, co management burzy řekne a dělá. Čtou každé zveřejněné slovo od kryptofirem a sledují každou AMA relaci (Ask Me Anything), kde jsou hosty lidé z Binance.

Podle CZ by se zveřejněním příliš mnoha bezpečnostních detailů mohla stát strategie reakce na útok mnohem slabší. Dále vysvětluje, že vývojáři burzy Binance aktuálně vylepšují některá standardní bezpečnostní opatření, postupy a procedury burzy.

Zakladatel Binance také vyjasnil záměr managementu burzy co nejdříve opět povolit vklady a výběry, které byly po útoku pozastaveny. Také řekl, že v rámci tohoto týdne bude na platformě dokončeno několik důležitých změn v provozních postupech. Binance tým bude navíc v následujících týdnech pracovat na tvorbě dodatečných změn týkajících se standardních operačních procedur.

Zlepšení risk managementu a analýzy chování uživatelů

Changpeng Zhao ve svém blogu o bezpečnosti uvedl:

„Pracujeme na významných změnách na straně aplikačních rozhraní (API), dvojfaktorové autentifikace (2FA) a v oblasti ověřování výběrů, kterou hackeři během útoku zneužili. Zlepšujeme náš risk management, analýzy chování uživatelů a procesy KYC.“

CZ dále uvedl, že Binance tým pracuje na inovativnějších způsobech v boji proti  podvodům. Burza se chystá také implementovat několik nových bezpečnostních opatření. Některé z těchto změn si uživatelé ani nevšimnou.

Přidání podpory pro bezpečná hardwarová zařízení

V nadcházejících týdnech přidá tým burzy Binance podporu pro bezpečnostní hardwarové tokeny včetně YubiKey. Dále bude podporovat hardwarová zařízení pro autorizaci, která podporují jednorázová hesla, šifrování privátních klíčů a ověřování pravomocí provádět jisté operace. Také přidá U2F podporu (Universal 2nd Factor) a FIDO2 protokoly vyvinuté FIDO aliancí.

Binance chystá i akci, na níž rozdá 1,000 YubiKey klíčů, jakmile bude tato funkce integrována do kryptoobchodní platformy.

Vše, co byste měli vědět o hardwarových kryptoměnových peněženkách

Spolupráce s tuctem předních bezpečnostních expertů

Při posuzování škod z hacku CZ napsal, že šlo o jedinou BTC transakci (okolo 7,000 BTC), ze které byly ukradeny prostředky. Dá se to docela jednoduše ověřit na  blockchainu.

CZ dodal, že Binance peněženky pozorně sledují mnozí odborníci. Zmínil se také o tom, že jeho bezpečnostní tým zkoumá i všechny ostatní oblasti systému, aby tak zajistili, že všechna slabá místa na platformě jsou identifikována a odstraněna.

Podle výkonného ředitele Binance burza v současnosti spolupracuje na zlepšení její bezpečnosti s tuctem předních bezpečnostních expertů. CZ také odhalil, že blockchainové analytické firmy aktivně pomáhají operátorům burzy při pátrání po ukradených Bitcoinech.

Z dlouhodobého hlediska nás tento incident udělá silnějšími!

Po utrpění jednoho z největších bezpečnostních útoků tohoto roku CZ řekl:

„Mentálně není tým Binance smutný či deprimovaný. Naopak jsme v bojovém stavu. Tento incident ještě více sjednotil náš už tak silný tým. Budeme bojovat za nás všechny, za komunitu proti hackerům a lidem s nekalým záměrem. Věřím, že nás tento incident, který nám prozatím napáchal škodu, udělá z dlouhodobého hlediska silnějšími a bezpečnějšími.“

Ředitel Binance dodává:

„V rámci toho, jak dost vyprávím, se stane, že občas řeknu i nevhodná či hanlivá slova jako „reorganizace“, za což se omlouvám. Jsem pevně přesvědčen, že naše neustálá a transparentní komunikace je to, co nás odlišuje od „starého způsobu, jak dělat věci“, a to i v těžkých časech.“

BNB po útoku mírně klesl

Nativnímu tokenu burzy Binance, Binance Coin (BNB), se v poslední době velmi dařilo, přičemž 22. dubna překonal svou historicky nejvyšší cenu $24. Po útoku na burzu jeho hodnota mírně klesla z přibližně $22 na nynějších přibližně $20.45

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: cryptoslate.com