Vítejte při druhé části seriálu Bez peněz ke kryptoměnám, ve kterém si přiblížíme další z těch jednodušších způsobů získání kryptoměn: Faucet.

Když neteče, alespoň kape

Faucet anglicky znamená vodovodní kohoutek, což je velmi výstižný název právě pro tuto metodu sbírání digitálních mincí. Stránky poskytující faucety od vás ve většině případů nechtějí více než založení bezplatného účtu a zadání peněženky, na kterou má být odměna odeslána. Stejně jako u airdropů se jedná o nenáročnou aktivitu skládající se z pár kliknutí myší. Nyní se naskýtá otázka, proč jejich využití není na jejich úrovni, pokud se jedná o ještě méně náročnou činnost jako v případě zmíněných airdropů? Inu, je jich hned několik.

Faucety bývají spojené s propagací krytoměn a často jsou první zastávkou pro zvědavce.

Jednoduché, ale zdlouhavé

Nejprve je však nutné zmínit, jak webové stránky faucety financujíJe to  především z reklam, které na těchto stránkách setkáme prakticky na každém rohu. Jedním z faktorů je tak množství blikajících bannerů, které časem omrzí i ty největší nadšence kryptoměn. Tím největším problémem je však výška odměnyTa se často pohybuje pod jediným centem. Tuto částku si můžete „připsat na účet“ v různých intervalech. Většinou od 5 minut do 1 hodiny. Nemůžeme se tak divit, že mnozí skončí ještě dříve, než by si mohli odměny připsat na peněženky. Dalším problémem je časová náročnost. Pokud byste už i plánovali vyždímat z neustálého vypínání reklam cokoliv hodné zmínění se při nedělním obědě, trvalo by vám to celou věčnost.

Ani celodenní vysedávání a skákání ze stránky na stránku vám nepřinese bohatství.

Pomalu, ale jistě

Stránek poskytujících tyto formy kryptoměnových odměn najdeme stovky, ale mezi ty nejznámější patří freebitco.inkterá provozuje jistou formu loterie, takže uživatelé mají každou hodinu malou šanci získat BTC v hodnotě $200. Další stránkou je moonbit.co.in, kde pro změnu máte příležitost pomaličku akumulovat nějaké ty satoshi každých 5 minut. O něco zajímavější benefity nabízejí tyto stránky prostřednictvím tzv. programu refferalů (doporučení). Pokud se kdokoliv zaregistruje přes váš link a začne se sbíráním, po každém získání pár desetmiliontin Bitcoinu se připíše malá částka i na vaši interní peněženku. Při hodně přihlášených a aktivních uživatelích Vašim přičiněním si tak můžete několikanásobně zvýšit rychlost sbírání zlata mezi kryptoměnami.

S přáteli je život o něco lehčí. Platí to i při získávání kryptoměn pomocí faucetu.

Závěr

Faucety se pokoušejí přiblížit vznikající odvětví širší veřejnosti. Jednoduchostí a uhlazeným designem lákají i lidi bez větších znalostí ze světa kryptoměn. Dělají tak reklamu celému odvětví, ale uživatele to rychle omrzí. Důvody jsou otravné reklamy a nízká hodnota odměn. Faucety tak můžeme doporučit jen velmi úzké skupině lidí, např. lidem s širokou sítí kontaktů, či takovým, kteří potřebují jen malé částky na odeslání transakceJsou vstupní branou pro široké spektrum zvědavců, kterým dokáží demonstrativně dokázat celkovou funkčnost digitálních aktiv. A právě tyto malé krůčky se mohou stát základním kamenem pro most křehké důvěry v svět připomínající divoký západ.