Jak jste se mohli dočíst v jednom z našich předchozích článků, kryptoměny mohou sloužit jako zdroj příjmů v politicky či ekonomicky nestabilních zemích světa. Je možné získat kryptoměny bez investování byť jen jediné koruny ? V našem seriálu Bez peněz ke kryptoměnám Vám přiblížíme jednotlivé způsoby a možnosti získání kryptoměn bez investice.

Pokud nechcete obětovat své peníze, stále existují jiné způsoby.

Spíše bonus než příjem

Příležitostí k uskutečnění tohoto záměru je mnoho, ale připravte se, že můžete investovat hodně času a Vaše zasloužená odměna zůstane v říši fikce. Tento seriál je určen pro studenty, maminky na mateřské, ale i pro ty, kteří hledají jakoukoliv příležitost ke zlepšení své finanční situace o několik stovek či tisíců korun. Na druhé straně je třeba upozornit na to, že se tyto aktivity nemohou brát jako stabilní příjem, spíše jako malý bonus za vaši snahu v oblasti šíření povědomí o kryptoměnách. Pokud jsme Vás pár posledními větami neodradili, rádi bychom Vám představili nejjednodušší způsob získání kryptoměn – airdrop.

Takové balíčky v minulosti znamenaly spíše materiální pomoc, ve světě kryptoměn jsou ale pomocí finanční.

Popularita airdropů ve světě kryptoměn narůstá

Airdrop se dá považovat za jakýsi giveaway“ ve světě kryptoměn. Pro získání většiny airdropů se od lidí požaduje emailová adresa, případně sdílení projektu na sociálních sítích jako je Telegram, Twitter či Facebook. Výhodou je, že získání airdropu nevyžaduje prakticky žádné znalosti ze světa kryptoměn. Není tak překvapením, že popularita airdropů je dlouhodobě na velmi vysoké úrovni a počet zapojených lidí do airdropů rychle narůstá. Toto je pár důležitých postřehů a rad:

Jelikož zájem o airdropy je obrovský, ve většině případů je přiděleno maximálně 10 % tokenů vyčleněných na propagaci projektu. I když se projekt rozběhne, po dosažení soft capu můžete získat pár desítek eur (v tom lepším případě).

  • Založte si e-mail určený výhradně na tyto záležitosti. Nebylo by příjemné zjistit, že při nějakém útoku hackerů je Vaše osobní e-mailová adresa v nepovolaných rukou. Opatrnosti jednoduše není nikdy dost.
  • Mnoho kryptoměnových startupů využívá formuláře Google na administraci zájemců o airdrop. Pokud však projekt má pro tyto účely vyčleněnou samostatnou část vlastní stránky, vypadá to mnohem profesionálněji a vysílá to signál, že tým je si vědom důležitosti marketingu pro svůj úspěšný crowdfunding.
  • Nebojte se zapojovat do většího množství airdropů. Samozřejmě, můžete si dělat analýzy a vyhodnocovat potenciál daného projektu, ale kvůli nevelkým odměnám je tento čas lépe využít k připojování se do jiných kampaní. Netvrdíme, že vlastní analýzy jsou zbytečné, ale minimálně ty důkladnější jsou v tomto případě spíše kontraproduktivní.
  • Využívejte stránky jako coinairdrops.com či airdrops.io, kde jsou přehledně seřazeny populární airdropy a často se tam uvádí potenciální zisk. Pokud jste se již zapojili do více kampaní a ztrácíte přehled, doporučuji zavést si tabulku v Excelu, kde si můžete vše přehledně rozepsat.

Nabídka je pestrá, výběr na vlastních preferencích a uvážení.

Závěr

Airdropy se staly nedílnou součástí propagace vznikajících startupů ve světě  blockchainu. Jejich popularita roste zejména díky celkové jednoduchosti zapojení se do systému odměn a to za cenu minimální námahy. I když Vás samotné odměny s největší pravděpodobností velmi nepřekvapí, stále je to jeden z nejlepších způsobů  jak začít v kryptosféře.