Populární hardwarová peněženka Trezor tento týden přidala novou funkci do svého beta rozhraní a to možnost zakoupit a obchodovat s kryptoměnami. Odteď si tedy uživatelé mohou směňovat všech jedenáct kryptoměn bez rizika, které představuje držení kryptoměn na kryptoměnových burzách.

Kupování a směňování kryptoměn přímo v Trezor peněžence

Uživatelé odteď mohou směňovat kryptoměny z jejich hardwarové peněženky Trezor přímo v beta rozhraní stejnojmenné peněženky. Software beta peněženky je téměř totožný s tradičním uživatelským rozhraním, ale obsahuje různé funkce, které ještě nebyly přidány do hlavního klienta.

Společnost Trezor na sociální síti Twitter přiblížila problematiku: „Naše beta servery nyní umožňují uživatelům vyměňovat kryptoměny přímo v rozhraní Trezor peněženky“.

Hned po vstupu do beta klienta peněženky si všimnete, že rozhraní je v podstatě stejné jako hlavní klient. Abyste se mohli přihlásit a využívat funkce, budete muset připojit Váš Trezor. Po přihlášení do peněženky budete mít v pravém horním rohu novou položku menu Exchange“.

Při prvním vstupu do Exchange funkce bude uživatel muset odsouhlasit prohlášení o zřeknutí se odpovědnosti společnosti Trezor, která uvádí, že v podstatě všechny provedené obchody se uskutečňují mezi majitelem účtu a obchodní platformou třetí strany.  V současnosti burzy dostupné na platformě Trezor zahrnují  Changenow, Coinmama, Changelly, Paybis a Coinswitch.

V beta rozhraní peněženky Trezor si nyní budete moci zakoupit kryptoměny.

Uživatelé peněženky mohou libovolně směňovat následující kryptoměny:

 • Bitcoin (BTC),
 • Bitcoin Cash (BCH),
 • Bitcoin Gold (BTG),
 • Zcash (ZEC),
 • Ripple (XRP),
 • Litecoin (LTC),
 • Monero (XMR),
 • DASH,
 • Dogecoin (DOGE),
 • Ethereum (ETH),
 • Ethereum Classic (ETC).

Funkce „Exchange“ je volitelná, což znamená, že některé obchodní platformy mohou vyžadovat KYC (Know Your Customer), tedy dodatečné informace jako vaši identitu a jiné.

Zástupce společnosti Trezor vysvětluje, že jejich společnost nebude vyžadovat (KYC) pro používání „Exchange“ funkce:

„Pro bližší objasnění, nebudeme vyžadovat KYC. Avšak burzy KYC vyžadovat mohou. Trezor samotnou směnu a zakoupení kryptoměn neposkytuje. Tyto služby jsou zprostředkovány třetími stranami. Služba „Exchange“ je volitelná. Pokud budou třetí strany vyžadovat KYC, uživatel o tom bude informován, tedy vždy bude moci službu odmítnout. Co se týče podpory decentralizovaných burz, tak ty jsou v procesu vyhodnocování.

Některé burzy, které zprostředkovávají samotnou koupi/směnu kryptoměn, mohou od Vás vyžadovat dodatečné informace. Samotný Trezor však tyto informace nevyžaduje.

Závěr

Hardwarová peněženka Trezor se touto iniciativou připojuje ke konkurenční společnosti Keepkey, kterou vlastní populární služba na směnu kryptoměn, Shapeshift. V hardwarové peněžence Keepkey je tedy také možné kryptoměny směňovat přímo. Majitelé Keepkey mají možnost používat Shapeshift přímo v peněžence. Avšak společnost Shapeshift mění svůj obchodní model na členskou službu a není jisté, jak to ovlivní její kompatibilitu s Keepkey. Další přední hardwarová peněženka Ledger Wallet zatím možnost nakoupit nebo směnit kryptoměny neposkytuje. Jejich platforma Ledger Live sice má možnost koupit/ obchodovat, ale po zvolení této možnosti prohlížeč uživatele přesměruje na kryptoměnovou burzu.

Zdroj: news.bitcoin.com