Česká spořitelna testuje nakupování Bitcoinů v aplikaci. Mluvčí této banky potvrdil informaci o tom, že v mobilní platební aplikaci Poketka instituce testuje možnost nákupu kryptoměny Bitcoin. Aplikace Poketka funguje jako mobilní peněženka a klientům umožňuje provádět platby přímo mobilním telefonem. Program používá více než pět tisíc zákazníků České spořitelny.

Česká vláda bude podporovat technologii, na které fungují kryptoměny

Nejistá budoucnost

Mluvčí banky potvrdil, že testování skutečně probíhá, ale zdůraznil, že v tuto chvíli ještě není jisté, zda a kdy banka nabídne možnost nákupu Bitcoinů klientům.

Filip Hrubý, mluvčí České spořitelny, uvedl:

„Možnost nákupu kryptoměn v naší mobilní peněžence Poketka skutečně testujeme jako jedno z možných využití technologie blockchain, ale v tuto chvíli nelze předjímat, zda nákup Bitcoinů v Poketce začneme testovat také s klienty.

Systém je sice technicky na platby kryptoměnami připraven a i když už nyní našim klientům nebráníme v nákupu kryptoměn, virtuální měny stále vnímáme jako relativně rizikové aktivum.“

Velké tuzemské banky byly doposud vůči tématu kryptoměn značně skeptické. „V současné době žádnou službu dotýkající se kryptoměn nepřipravujeme,“ uvádí například mluvčí ČSOB Patrik Madle. Žádnou službu týkající se virtuálních platidel nechystá ani poslední z velké trojky branže – Komerční banka.

Odvaha banky Expobank

Kryptoměn se prozatím na domácím trhu dotkla česká pobočka ruské banky Expobank, která počátkem podzimu spustila službu nákupu a prodeje Bitcoinu, a to skrze jednoho konkrétního vybraného obchodníka.

Fio banka jde na to opatrně

Jakub Heřmánek, mluvčí Fio banky, sdělil:

„V současnosti umožňujeme obchodování s některými burzovně obchodovanými fondy navázanými na kryptoměny, jiné další služby ale aktuálně neplánujeme.“

Žádná z ostatních bank v Česku momentálně nenabízí jakoukoli službu týkající se virtuálních měn.

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Zdroj: e15.czinvestujeme.cz