Dánské finanční a odborové osobnosti hrozí soudem velké skandinávské bance Nordea po tom, jak tento týden ohlásila, že od 28. února zakáže svým zaměstnancům vlastnit Bitcoin.

Kent Petersen, předseda Dánské finanční federace v místním rádiu Danmarks Radio podpořil konzultanta oborů DJØF Nielse Mosegaarda a odsoudil nové pravidla Nordea banky,  o kterých se veřejnost dozvěděla tento týden v pondělí.

Nordea je největší skandinávskou bankou, což znamená, že pravidlo přinutí 31,500 zaměstnancům, zbavit se všech Bitcoinů, které vlastní do 28. února.

„Považujeme to za právní delikt vůči jednotlivci,“ vyjádřil se pro DK Petersen na otázku zda u soudu plánují napadnout Nordea za možné porušení práv zaměstnanců.

„V Dánsku přece funguje velká svoboda v investování, pokud to neohrožuje společnost, ve které jste zaměstnancem.“

Dodal, že k soudnímu řízení by přistoupili, kdyby člen jedné z organizací byl propuštěn z důvodu vlastnění Bitcoinu po 1. březnu. Většina zaměstnanců Nordea je členem jednoho z odborových sdružení.

Nordea své rozhodnutí obhajovala tím, že je to prevence vůči jejich zaměstnancům na  „kriminálním, neetickém a neregulovaném trhu.“

Ředitel pro média Stine Green Paulsen se ztotožnil se závěrem, který mu předložil finans.dk, že až nařízení vstoupí v platnost, tak by zaměstnanci mohli nakoupit tolik Bitcoinů, kolik jen chtějí, avšak dodal, že to určitě nedoporučuje.

Dánsko, jako jedna z hlavních zájmových oblastí Nordea, v poslední době čelí zvýšené aktivitě vůči Bitcoinu ve formě snahy o regulace.

Minulý měsíc ředitel Dánské centrální banky varoval klienty, aby  se vyhýbali kryptoměnám, a dokonce je označil za „smrtící.“

Sportovci placení v BTC?

Paradoxem je, že tato opatření přicházejí ve stejnou dobu, kdy se Bitcoin Suisse stal hlavním sponzorem dánského hokejového týmu Rungsted Seierem Capital, což znamená, že ten bude své zápasy od nynějška hrát v „Bitcoin aréně“  a jeho hráči by se potenciálně mohli stát prvními profesionálními sportovci placenými v Bitcoinu.

S velkým potěšením oznamujeme, že od 27. prosince 2017 se Bitcoin Suisse stane novým hlavním sponzorem hokejového týmu Rungsted Seierem Capital (DK), který převzal sponzorství od společnosti Saxo Privatbank.

Zdroj: cointelegraph.com