Bakkt nejspíše nebude schopný tento měsíc vydat svoji Bitcoin futures burzu tak, jak plánoval. Přesto společnost neustále pracuje na svých produktech a projektech.

Zakladatelka Bakkt Kelly Loeffler oznámila, že tento newyorský burzovní startup získal „určitá aktiva”, která patří do skupiny Rosenthal Collins Group (RCG). RCG předtím oznámil, že prodával zákaznické účty a makléřské obchody britské firmě Marex Spectron.

Bakkt získal investorské financování ve výši $183 milionů. Tyto finanční prostředky byly určeny pro vybudování infrastruktury burzy.

Akvizice pomůže společnosti Bakkt zlepšit její risk management a pokladní operace, napsala Loeffler a dodala, že dohoda také pomůže zlepšit operace Bakktu proti praní špinavých peněz.

Očekává se, že projekt bude dokončen příští měsíc, tedy v únoru 2019.

Odkazující na regulační zpoždění při zahájení očekávané futures burzy Kelly Loeffler dodala:

„Tato akvizice podtrhuje skutečnost, že se pořád zlepšujeme. Zatímco musíme čekat na schválení od regulačních orgánů CFTC ohledně zahájení regulovaného obchodování na kryptoměnových trzích, naše úsilí pokračuje vpřed. Naše mise vyžaduje značné investice do technologií, abychom mohli vytvořit inovační platformy, a také do expertíz finančních trhů s cílem poskytnout nejdůvěryhodnější fintech ekosystém pro digitální aktiva.”

Bakkt předtím oznámil, že hodlá zahájit svou futures burzu dne 24. ledna 2019. Společnost však stále čeká na schválení prostřednictvím Komise pro obchodování s futures komoditami (Trading Commodity Futures Trading Commission), jelikož má v úmyslu ukládat Bitcoiny klientů ve vlastním „skladu”.

CFTC musí nejprve zahájit 30denní období připomínek, což široké veřejnosti umožní posoudit návrh.

To znamená, že Bakkt nebude moci zahájit svůj projekt 24. ledna, jak plánoval. Poslední oznámení Loefflerové neobsahuje revidovaný odhadovaný datum spuštění.

Zdroj: coindesk.com