Burzu Binance zná snad každý kryptoměnový nadšenec. Od svého vzniku v červenci 2017 sklízí jeden úspěch za druhým. Při obrovském náporu nových uživatelů během velkého kryptoboomu z konce minulého roku to byla snad jediná fungující burza. Tentokrát si pozornost zasloužil i Binance Coin (BNB), který se nedávno umístil mezi TOP 15 kryptoměnami podle tržní kapitalizace.

V nedávném tweetu společnost Binance odhalila, že BNB se stal 14. nejcennější kryptoměnou podle tržní kapitalizace. Ta v současnosti dosahuje více než $1.2 miliardy. BNB token začal letos na 36. místě v tomto žebříčku.

BNB je nativní token společnosti Binance používaný asi nejvíce přímo na burze na placení transakčních poplatků. Při příležitosti tohoto úspěchu firma zveřejnila příspěvek, ve kterém popisuje možnosti využití tohoto tokenu.

Využití BNB tokenu

BNB token byl na počátku dostupný přes ICO, pomocí kterého společnost financovala samotný vývoj burzy či marketing. Jeho používáním tradeři získají 25% slevu z poplatkůJeště donedávna však byla tato sleva na úrovni až 50 %, ale podle plánu zveřejněného v Binance whitepaperu nedávno klesla na současných 25 %. Pokud však obchodujete pravidelně, určitě Vás potěší každý ušetřený cent či dolar.

Kromě původního úmyslu platit za poplatky na burze pomocí BNB se v poslední době možnosti využití tohoto tokenu pěkně rozrůstají. Například všechny orgány a partneři Binance Vám umožní platit za jejich služby právě v BNB. Jedním z pěkných příkladů skutečného použití BNB je nedávná investice společnosti do australského projektu TravelbyBit, který vybavili více než 150 zařízeními, včetně celého letiště v Brisbane, možností platit za zboží a služby pomocí kryptoměn. Z tohoto partnerství vzejde v blízké budoucnosti i používání BNB u obchodních partnerů TravelbyBit. Momentálně probíhá testování systému.

Další zajímavost je, že až 90 % zaměstnanců Binance si zvolilo za svou primární mzdu právě BNB token.

Podle aktuálního 24hodinového obchodního objemu je Binance burza číslo jedna. Tento žebříček se často mění, ale Binance se z jasných důvodů pravidelně nachází v první trojce.

Nabitý rok pro společnost Binance

Rok 2018 byl rok pro Binance skutečně nabitý. Od přestěhování svého sídla, až po  investice do rizikového kapitálu ve výši několika milionů dolarů. V březnu tohoto roku společnost oficiálně oznámila, že přesouvá svou činnost na Maltu. Rozhodnutí učinit tento krok bylo odpovědí na varování o nedostačující provozní licenci od japonského finančního regulátora Financial Security Agency (FSA). Na Maltě se společnost dočkala srdečného přivítání od samotného maltského premiéra Josefa Muscata. Ten je sám proponent kryptoměn, jakož i nově vznikajících technologií v tomto sektoru. O digitální revoluci vyprávěl nedávno i před radou OSN v New Yorku.

V červnu tohoto roku společnost Binance Labs, blockchainový technologický inkubátor provozovaný společností Binance, uskutečnila svou první investici rizikového kapitálu, konkrétně do platformy společnosti Crowdequity nazvané  Republic. Ta získala celkem $12 milionů od Binance Labs, NEO a několika dalších společností. Investice přišla brzy poté, co společnost Binance oznámila, že zřídila  fond ve výši 1 miliardy dolarů na podporu začínajících blockchainových a kryptoměnových startupů.

Společnost se poprvé v tomto roce zúčastnila i významné akvizice. Společnost Binance získala poskytovatele kryptoměnové peněženky a portál decentralizovaných aplikací, peněženku Trust s cílem poskytnout uživatelům kompletní kontrolu nad jejich digitálními prostředky. Trust peněženka je známá tím, že nepožaduje od uživatelů žádné soukromé informace.

Binance, která v červenci oslavila své první narozeniny, se podílela i na  charitativních iniciativách. Spolupracovala s maltským prezidentským trustem, aby vytvořila blockchainovou charitativní nadaci. Spolupráce se zaměřuje na používání technologie blockchain ke zvýšení transparentnosti v charitativních organizacích.

V současnosti společnost pracuje na své verzi decentralizované burzy, jejíž spuštění se očekává v prvním čtvrtletí roku 2019.

Binance zveřejnila první pohled na svou decentralizovanou platformu

Zdroj: medium.com