Někdy se lidem podaří takový comeback na scénu, o jakém se jim ani nezdálo. A jedni ho za to milují, druzí nenávidí. To je přesně případ Juliana Assange. Že vám to jméno něco říká? A co takhle Wikileaks?

Ano, Assange je skutečně ten muž, který před lety otřásl politickým i mediálním světem, když díky serveru Wikileaks, který spoluzaložil v roce 2006, zveřejnil hned několik přísně utajovaných dokumentů. Za tento počin je mnohými oslavován jako nejlepší investigativní novinář na světě, pro jiné je ale zločincem. To umocnilo jeho stíhání Interpolem za podezření ze znásilnění z roku 2010, kvůli kterému od roku 2012 pobývá na ekvádorské ambasádě v Londýně, kde získal jako oběť perzekuce azyl.

Původní investice narostla o 50 000 %

Za co ale vlastně Assange děkuje americké vládě? Za to, že díky ní vydělal nehorázné peníze. Na svém Twitteru totiž v sobotu 14. října uvedl, že díky tomu, že byl vzhledem k nelegálním vládním sankcím vůči Wikileaks donucen převést veškeré investice do Bitcoinu, se jeho investice 500 x znásobila. K převodu financí do kryptoměny byl donucen v důsledku zveřejnění citlivých dokumentů týkajících se války v Iráku a Afghánistánu.

Se zprávou přišel po bouřlivém týdnu na kryptotrhu, kdy se hodnota Bitcoinu vyšplhala na 5,746.51 dolarů. Samotný tweet doplnil také o graf vývoje hodnoty Bitcoinu. Šikovnej kluk, ne?

Zdroj: cointelegraph.com