Americký zástupce Warren Davidson oznámil plány na zavedení právních předpisů, které by jednoznačně regulovaly kryptoměny a počáteční nabídky mincí (ICO).

Podle cleveland.com oznámil Davidson svůj záměr zavést novou legislativu na konferenci Blockchain Solutions. Návrh zákona by vytvořil „třídu aktiv“ pro digitální aktiva, která by „zabránila jejich klasifikaci jako cenné papíry, ale také by umožnila federální vládě účinněji regulovat počáteční nabídky mincí“.

Kde zařadit kryptoměny?

Tento vývoj by přinesl americkým regulacím kryptoměn větší srozumitelnost. V současné době státní regulační agentury klasifikují tokeny odlišně, a to takovým způsobem, aby spadaly pod jejich jurisdikci.

Stanovisko americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) je, že většina kryptoměn jsou cenné papíry. Komise pro termínové obchody (CFTC) s nimi zachází jako s komoditami.

Jinými slovy CFTC uvádí, že má Bitcoin (BTC) více společného se zlatem než s měnami nebo cennými papíry. Síť prosazování finančních trestných činů (FINCEN), agentura zabývající se bojem proti praní špinavých peněz (AML) a Know Your Customer (KYC), považuje kryptoměny za peníze.

ČTĚTE TAKÉ:

7 zemí EU se spojilo pro podporu blockchainu. Co to znamená pro kryptoměny?

Úřad USA pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC), který prosazuje ekonomické sankce, vidí kryptoměny jako peníze a vytváří vytváří černou listinu peněženek sankcionovaných osob. Konečně, Federální daňový úřad (IRS) považuje kryptoměny za majetek, což znamená, že zisky z jejich prodeje podléhají dani z kapitálových výnosů.

Americkému kongresu záleží na ucelené regulaci

Skupina zástupců Kongresu USA zaslala v září předsedovi Jay Claytonovi dopis, v němž požadovala „jasnější specifikace k určení toho, které digitální tokeny jsou cennými papíry, a které nejsou“.

Téhož měsíce se zúčastnilo více než 45 zástupců hlavních kryptospolečností a firem z Wall Streetu diskuze o kryptoměnách a ICO regulacích. Během schůzky, kterou uspořádal Davidson, odborníci vyjádřili obavy z nedostatečné regulační jasnosti v průmyslu a diskutovali o „taxonomii tokenů“.

Davidson již dříve vyjádřil svou podporu kryptoprůmyslu svým návrhem na mírné regulace ICO trhu. Jeho mluvčí v listopadu uvedl, že Davidson pracuje na návrhu zákona, který bude považovat ICO spíše za produkty než za cenné papíry na federální a státní úrovni.

Zdroj: cointelegraph.com