Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v oficiálně zveřejněné zprávě avizovala, že požádala o další informace, aby mohla rozhodnout ve věci schválení Bitcoin ETF (Exchange Traded Fund) od VanEck, přední světové investiční společnosti se sídlem v New Yorku. Tentokrát bude SEC mít čas do 29. prosince 2018, aby rozhodla o osudu Bitcoin ETF VanEck-SolidX.

Bitcoin ETF, o kterém SEC rozhodovala, je společným projektem investiční společnosti VanEck a společností v oblasti finančních služeb zaměřenou na blockchain, SolidX.

Žádost o schválení byla podána 6. června. Společnosti tvrdí, že Bitcoin ETF fond bude „fyzicky krytý“, což znamená že společnosti budou reálně držet BTC. Očekává se, že pokud bude tento fond v budoucnu schválen, bude obchodovaný na burze BZX Equities Exchange (BZX), která patří pod Chicago Board of Exchange (CBOE).

SEC ve svém sdělení upozorňuje, že komise neprovedla žádné závěry týkající se žádosti a od zúčastněných stran požaduje dodatečné informace týkající se postoje burzy BZX na vůči samotnému Bitcoin ETF návrhu“ .

Mohlo by Vás zajímat: Co je to Bitcoin ETF a proč je tak důležité?

SEC podle zveřejněné zprávy žádá o dodatečné informace k osmnácti klíčovým otázkám, mezi nimiž jsou názory představitelů společnosti BZX, zda je podle nich BTC „pravděpodobně méně náchylný k manipulaci než jiné komodity, které jsou základem burzovních obchodů (ETP)“.

Tyto podmínky jsou důležité pro samotný schvalovací proces, protože podle slov SEC se komise snaží chránit investory a veřejný zájem od manipulací na trhu.

Závěr

Toto odložení rozhodnutí ve věci schválení Bitcoin ETF od VanEck-SolidX je v pořadí už druhé. Poprvé komise SEC odložila rozhodnutí v srpnu s tím, že tehdy měla více než 1,300 připomínek a komentářů. Tentokrát bude muset SEC zveřejnit svůj postoj vůči návrhu do 29. prosince 2018. Avšak mnozí se domnívají, že SEC využije  možnost prodloužit lhůtu ještě o dalších 60 dní do 27. února 2019, kdy bude muset komise zveřejnit své definitivní rozhodnutí.

Zdroj: cryptoglobe.com