Jeden z největších prodejců elektroniky, Alza, loni zavedla platbu za zboží v Bitcoinu. Nyní si budete moci zboží na Alze zakoupit i za další kryptoměnu, Litecoin.

Alza, obchod který se primárně zaměřuje na prodej počítačů a elektroniky, se snaží jít s dobou. Loni tento prodejce potěšil mnoho kryptonadšenců, když umožnil platby v Bitcoinu. Podle Jana Sadílka, vedoucího internetového marketingu Alza.cz, počet objednávek placených Bitcoinem stále narůstá. Od zavedení podpory BTC, Alza zaregistrovala tržby v desítkách milionů a vybavila tisíce BTC objednávek. Ve velké míře je Bitcoin využíván k nákupu komponentů na těžbu kryptoměn, jako jsou grafické karty nebo zdroje napájení.

Mnoho prodejců, kteří podporovali BTC, se v poslední době od nejznámější kryptoměny odvrací. Mezi společnosti, které přestaly podporovat BTC patří například Microsoft nebo Steam. Důvodem tohoto trendu jsou vysoké transakční poplatky, dlouhá doba transakce a vysoká volatilita BTC, která způsobuje silné komplikace s používáním této kryptoměny. Obchodníci a prodejci se proto obracejí ke „stabilnějším“ kryptoměnám, jako je například i Litecoin.

Stříbrný Litecoin

Litecoin (LTC), často priprovnávaný ke stříbru (Bitcoin je zase přirovnáván ke zlatu), se vyznačuje vysokou rychlostí transakcí s minimálními poplatky, řádově v několika euro centech/českých korunách. Aktuálně se komunita soustředěná kolem  Litecoinu  těší na příchod služby  LitePay, která  umožní používat Litecoin všude tam, kde se dá použít Visa. Služba bude  okamžitě konvertovat všechny platby z / do amerických dolarů. Více o službě LitePay se dočtete v našem článku zde. Kvůli těmto důvodům se LTC stává stále populárnějším mezi prodejci a obchodníky. Podle Coinmap.com, LTC zaplatíte až na 48 místech v Bratislavě a více než 150-ti místech v Praze.

Počet míst v Praze a Bratislavě, které přijímají LTC stoupá

Proč by Litecoin neměl chybět i ve Vašem portfoliu se dozvíte v našem článku zde.

Výjimkou není ani Alza, která od 5.2.2018 zavedla platby v LTC. To však není vše, LTC si budeme moci v některých Alza prodejnách i zakoupit. A to v Alza Bitcoin automatech, konkrétně v  showroomech v Bratislavě a v Pražských Holešovicích. Tyto automaty kromě Bitcoinu a Litecoinu podporují i Dash, kterým se však zatím v e-shopu platit nedá.