Bitcoinoví (BTC) nadšenci začali (spolu s aktuálním menším bull runem) hromadit BTC ještě dříve, než se mu podaří dosáhnout nová cenová maxima. Počet adres, které vlastní alespoň 1 BTC, je už přes 700 tisíc.

„Epidemie“ jménem bitcoin pokračuje

Kevin Rooke uveřejnil na sociální síti Twitter příspěvek:

„Bitcoinový virus se rozšiřuje dál. 732,982 bitcoinových adres nyní vlastní více než 1 BTC.“

Počet BTC adres, které vlastní více než 1 BTC. Zdroj: twitter.com

Pohled na historický graf sledující aktivní adresy bitcoinu ukazuje, že počet aktivních BTC adres byl největší ke konci roku 2017. Například 21. listopadu 2017 byl počet aktivních BTC adres přibližně 850 tisíc. BTC adresy s registrací k 5. 1. 2018 jsou na hranici mírně nad 950.

V květnu minulého roku počet denně aktivních BTC adres překročil hranici 1 milionu.

Zakladatel společnosti OnChain Capital Ran Neuner byl v prosinci 2018 hostem v CNBC Trader show, kde řekl následující:

„Pokles ceny neodradil nové uživatele od vstupu na kryptotrh. Od září bylo založeno více než 2 miliony nových BTC peněženek. Mnozí z nich jsou institucionální investoři. Nenechte se odradit cenami.“

Kryptoinvestor CryptosBatman dodal:

„Během roku 2018, kdy BTC ztratil 80 % své hodnoty, vzrostl počet BTC adres o působivých 50 %, a to z 20,705,220 na dnešních 31,142,2017.“

Upgrade sítě Bitcoin „Taproot“ přinese uživatelům vyšší míru soukromí

Lákadlo pro institucionální investory?

Výrazné procento z nových peněženek a adres patří institucionálním firmám a společnostem, jako jsou burzy. Například v předchozí bitcoinové analýze se zjistilo, že burzy jako Bittrex, Huobi, Binance a Bitstamp držely na svých účtech po pořadí 121,805 BTC, 108,035 BTC, 107,432 BTC a 102,848 BTC.

Zajímavé je, že růst počtu aktivních BTC adres je téměř identický, jako byl růst internetu na jeho začátku. Odhadovaný růst internetu mezi lety 1990 a 1995 ukazuje blízkou podobnost růstu kryptoměn mezi lety 2013 a 2018.

Chris McCann, bývalý pracovník Greylock Partners, investor a zakladatel RelayNode, se vyjádřil:

„Bitcoin a jiné kryptoměny si nyní vedou dost podobně jako internet ve svých začátcích. Pokud si myslíte, že kryptoměny budou následovat podobnou trajektorii jako internet, tak to vypadá , jako bychom byli v roce 1994 ve srovnání s internetem.“

Dobré věci potřebují čas

Možná se zdá, že kryptoměny budou potřebovat delší čas, aby dosáhly masové adopce. Vedoucí oddělení pro blockchain a digitální aktiva v IBM Jesse Lund řekl:

„Přátelé, dobré věci potřebují více času. Jde tu o reformaci finančních systémů lidmi pro lidi. Dejte kryptoměnám čas. Zaměřte se na obchodní příležitosti, tak, jak to dělá v tichosti většina bank.“

Tento měsíc dosáhl počet BTC adres vlastnících více než 1 BTC své dosavadní maximum. Jde o předpokládané číslo z května 2018. Bitcoinoví nadšenci začali hromadit jejich BTC rezervy již v květnu 2015. Tehdy vlastnilo více než 1 BTC přibližně 400 tisíc adres. V polovině roku 2017 vzrostl tento počet na 600 tisíc.

Počet peněženek nemusí odrážet skutečný počet investorů

Celkové číslo adres nemusí nutně odrážet celkový počet lidí investujících do bitcoinu. Někteří pozorovatelé si myslí, že počet lidí držících více než 1 BTC je určitě nižší než počet adres. Na druhé straně jsou zase ti, co si myslí, že držitelů více než 1 BTC je více, protože lidé mohou mít několik BTC adres, kde na každé drží méně než 1 BTC. Přitom dohromady vlastní více než 1 BTC. Takže toto číslo nemusí znázorňovat opravdový počet lidí s 1 a více BTC na svém kontě. K březnu 2019 se  počet uživatelů BTC peněženek blížil k číslu 35 milionů.

20. týden 2019: Přehled kryptoměnových zpráv, událostí a zajímavostí

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: ethereumworldnews.com