Jak již mnozí z Vás dozajista víte, altcoiny jsou kryptoměnové alternativy k Bitcoinu. V posledních dvou letech se jejich popularita a počet prudce zvýšil. Které z nich se vyplatí sledovat v následujícím roce?

Na začátku roku 2017 Bitcoin (BTC) suverénně kraloval kryptoměnám s až 85% dominancí na trhu. Avšak stále více investorů začalo důvěřovat altcoinům s vidinou lepší návratnosti investic. Bitcoin tak postupně slábl a na začátku roku 2018 dosahovala jeho dominance na kryptotrhu pouze 31 %. Postupně však BTC svou pozici opět posílil, ale nikdy už nedosáhl původní pozici. V současnosti je BTC dominance 52 %. Tento fakt naznačuje, že kryptoinvestoři a nadšenci obecně věří, že BTC není všechno a že altcoiny mají v kryptosvětě své místo.

Časem dominance BTC na trhu s kryptoměnami postupně klesala.

Které altcoiny jsou perspektivní?

V současnosti  existuje již více než 2000 kryptoměn. Drtivá většina z nich však patří mezi slabé projekty s téměř nulovou šancí na úspěch. Hlavními kritérii při posuzování kvality altcoinu je realizovatelnost projektu, fundamenty a kvalita týmu, který za ním stojí. V tomto článku si přiblížíme 6 kryptoměn, které mají pozitivní vyhlídky v roce 2019 na bázi silného vývojářského a marketingového týmu.

Ethereum

Ethereum (ETH) je bezpochyby nejslavnější altcoin v kryptosféře. K dnešnímu dni pracuje většina vývojářů buď na Bitcoinu nebo na ETH. Vzhledem k počtu a možnosti smart kontraktů a dApps (decentralizovaných aplikací), které  Ethereum síť nabízí, má tato platforma v současnosti pravděpodobně nejvíce vývojářů ze všech kryptoměn.

Ethereum má nejaktivnější vývojářskou komunitu

Ethereum má mezi sebou ty největší vývojáře a nejznámější osobnosti z kryptosféry, jako je charismatický programátor Vitalik Buterin a Vlad Zamfir, kteří se každý den pokoušejí zlepšit Ethereum a zvětšit povědomí o kryptoměnách jako takových.

Litecoin

Litecoin (LTC) je bezpochyby nejznámějším hard forkem Bitcoinu. LTC vznikl v roce 2011, kdy ještě mnoho lidí o kryptoměnách vůbec nevědělo. Tváří LTC je bývalý zaměstnanec Googlu Charlie Lee, který svým počínáním vytvořil kryptoměnu, která má vylepšené některé aspekty vzhledem ke své mateřské kryptoměně Bitcoin. Jedná se o časování vytváření bloků a jejich velikost. Podle Leeho je LTC navržen tak, aby doplňoval BTC.

Charlie Lee se vyjádřil k současné situaci kolem Litecoinu

Stejně jako Bitcoin, tak i Litecoin je decentralizovaný a open source projekt podporovaný vynikajícími osobnostmi z kryptosféry. Jako příklad uvedeme Charlieho Lee, Zinga Yanga nebo Xinxu Wang.

Monero

Monero (XMR) patří mezi nejoblíbenější kryptoměny hlavně díky své vysoce anonymní povaze. Pokud s XMR správně zacházíte, dokáže být tak soukromý a bezpečný, že se nedá zjistit ani výše transakce či zainteresované strany v něm. Tým za Monero projektem se skládá z hlavních vývojářů a dobrovolných vývojářů, kteří dohromady tvoří  jeden z nejvíce decentralizovaných týmů v kryptosféře vůbec. Drtivá většina těchto vývojářů používá přezdívky, aby jejich skutečná identita zůstala utajena. Seznam vývojářů Monera můžete najít zde

[Anonymní kryptoměny] Monero

Lisk

Lisk je open source blockchainová platforma, která poskytuje decentralizované aplikace. Lisk je také kryptoměna a jeho token LSK pohání samotný Lisk Blockchain. Lisk je pozoruhodný projekt, který pokračuje tím správným směrem a má fantastický tým. Více o Lisku se můžete dozvědět v následujícím videu, kde Max Kordek, spoluzakladatel tohoto projektu, přibližuje vizi jejich týmu.

Binance Coin

Binance Coin (BNB) je nativním tokenem největší kryptoměnové burzy Binance. Jedná se o utility token (nástrojový token) v ekosystému Binance, který můžete použít na zaplacení jakýchkoliv poplatků na platformě, včetně poplatků za výměnu a výběr kryptoměn. Možnosti využití BNB se však v poslední době značně rozrůstají. Instituce a partneři Binance Vám umožňují platit za jejich služby právě v BNB tokenu. Zajímavostí je, že i během letošní tržní recese se BNB tokenu stále dařilo.

Až 90 % zaměstnanců burzy Binance se nechává vyplatit v BNB, což naznačuje, že zaměstnanci svému vedení opravdu důvěřují:

Až 90 % zaměstnanců burzy Binance se nechává vyplatit v BNB. Binance a její Binance Coin mají za sebou úspěšný rok

Cardano

Cardano (ADA), často označován za blockchain třetí generace, je technologická platforma, která bude schopná provozovat dApps a smart kontrakty. Mnoho softwarových vědců označuje Cardano za jeden z nejvýznamnějších výzkumných projektů na světě.

Bližší pohled na platformu Cardano

Cardano je unikátní v tom, že jde o první blockchainový projekt, který vznikl z  vědecké filozofie, a jediný, který je navržen a vyvíjen globálním týmem špičkových akademiků a inženýrů. Tváří tohoto týmu je Charles Hoskinson, jeden ze spoluzakladatelů Ethereum.

Všechny zmiňované kryptoměny můžete zakoupit například na burze Binance. Zde najdete podrobný návod, jak se na tuto burzu zaregistrovat a jak ji používat.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinsutra.com