Aktuálně se trh s kryptoměnami v rámci své krátkodobé historie nachází již ve třetím bear marketu. Bohužel pro investory je toto ten nejdelší, přičemž aktuální trvá už přes 450 dní. Kryptokomunita si však hodně slibuje od dvou nejvýznamnějších halvingů. Ten první se týká Litecoinu, který nastane za 141 dní, tedy 7. srpna 2019. Bitcoin ho bude následovat příští rok, přesněji 22. května 2020.

Do té doby se však může odehrát mnoho událostí, které mohou ovlivnit ceny jednotlivých kryptoměn směrem nahoru. V článku níže jsme pro vás vybrali 5 zajímavých altcoinů, které mají vysoký předpoklad na silný růst v případě ukončení klesající tendence celého trhu.

Bitcoin byl odeslán offline pomocí rádiového spojení!

ChainLink (LINK)

Chainlink je platforma, která se snaží překlenout mezeru mezi smart kontrakty fungujícími na blockchainu a aplikacemi, které jsou mimo něj. Tím pádem se zaměřuje na dva zdroje vstupních dat. Zatímco první část (smart kontrakty) jsou on-chain, zmíněné aplikace jsou mimo řetězce, tedy off-chain. Na jejich spojení a vzájemnou integritu využívá tzv. „oracles“, pomocí kterých ověřuje oba vstupy a po jejich verifikaci je integruje do jednoho řetězce.

Oficiální stránka: chain.link
All-time-high: $1.28
Aktuální cena: $0.47
Významná partnerství: Gartner – globální výzkumná a poradenská firma, která poskytuje svá řešení pro lídry v oblasti IT, financí, lidských zdrojů či v rámci dodavatelského řetězce.

Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens pravděpodobně nikomu netřeba dvakrát představovat. Projekt, který založil exzakladatel burzy Mt.Gox či spoluzakladatel dnes úspěšné společnosti Ripple Jed McCaleb, je decentralizovaná platební síť, která umožňuje převod mezi aktivy za pomoci blockchainu. Primárním cílem je tedy poskytnout rychlejší, levnější a bezpečnější platformu na převod peněz, která pomáhá vyplnit mezeru mezi kryptoměnami a tradičními platebními sítěmi.

Kromě nového loga a zalistování na Coinbase však letos přišel Stellar Lumens i s daleko podstatnější novinkou. Německá společnost Bitbond, která se zabývá poskytováním kryptopůjček, vydala tento měsíc prostřednictvím sítě Stellar svůj vlastní security token. O tom, že právě tato forma tokenů by mohla oslovit investory zklamané z ICO, si můžete přečíst v našem článku zde.

Oficiální stránka: stellar.org
All-time-high: $0.86
Aktuální cena: $0.11
Významná partnerství: IBM – přední světová společnost podnikající v oboru informačních technologií.

Cardano (ADA)

Projekt Cardano označují mnozí za spícího obra. Podobně jako Ethereum, tak i Cardano se soustředí na poskytování řešení v podobě smart kontraktů, které mohou být následně použity v různých decentralizovaných aplikacích. Tento měsíc spustil dev tým tohoto projektu úspěšnou aktualizaci, která s přinesla s sebou nový konsenzus protokol – Ouroboros BFT.

Ten nahradí předchozí verzi Ouroboros Classic, čímž tento projekt dosáhne zvýšení bezpečnostních standardů svého proof-of-stake algortimu přibližující se úrovni proof-of-work, který používá například síť Bitcoinu.

Podrobný přehled o zmíněné aktualizaci si můžete přečíst v našem článku zde.

Oficiální stránka: cardano.org
All-time-high: $1.28
Aktuální cena: $0.05
Významná partnerství: Emurgo – Blockchain startup incubator

Maker (MKR)

Maker je decentralizovaný autonomní projekt založený na blockchainu Etherea. Jeho cílem je minimalizovat cenovou volatilitu vlastního stablecoinu DAI vůči americkému dolaru. Na rozdíl od DAI je však samotná cena Makera volatilní, přičemž roste se zvyšující adopcí zmíněného DAI stablecoinu. Právě stablecoiny  bývají v době bear marketu častým úkrytem a bezpečným přístavem pro mnohé investory.

Když vezmeme v potaz skandály ohledně nejznámějšího stablecoinu Tether, právě stabilita, bezpečnost a zvýšený zájem používání DAI by mohly přinést Makeru nárůst na jeho ceně.

Oficiální stránka: makerdao.com
All-time-high: $1,687.76
Aktuální cena: $707.09
Významná partnerství: Dether – aplikace, respektive síť sdružující osoby prodávající či nakupující kryptoměny.

Tezos (XTZ)

Tezos je přinejmenším zajímavý už jen svou politikou týkající se schvalování nových bloků. Stejně jako mnoho dalších coinů, tak i on využívá algoritmus proof-of-stake, ale podstatně více demokratickým způsobem, který je přizpůsoben širšímu okruhu komunity. V projektech využívajících klasický algoritmus proof-of-stake mají největší vliv na kolektivní rozhodnutí a validaci bloků ti členové, kteří mají nejvíce mincí.

Platformy jako  EOS  a TRON využívají například algoritmus delegated-proof-of-stake. To znamená, že držitelé coinů volí určitý počet validátorů bloků. Těch však obvykle existuje jen několik (EOS má 21, TRON 27).

Naproti tomu Tezos přišel se zajímavou myšlenkou, kterou přetavil do algoritmu  „liquid proof-of-stake“. Tento model umožňuje až 80,000 ověřovatelů bloků. Pokud však nedržíte požadovaný počet tokenů na to, abyste se stali validátorem, stále máte možnost je pomocí jisté formy přenesení převést na jiné účastníky, kteří se stanou validátory a vy za to dostanete odměnu. Díky tomu je proces validování distribuován, čímž si síť dokáže udržet dobrou decentralizaci a tím pádem i potřebnou stabilitu.

Stejně jako v případě Stellaru Lumens, i Tezos by mohl těžit v tomto roce ze zájmu o  security tokeny. Začátkem tohoto měsíce společnost Elevated Returns oznámila, že plánuje uvolnit zhruba $1 miliardu, která má být tokenizována jako STO právě na platformě Tezos.

Oficiální stránkatezos.com
All-time-high: $4.58
Aktuální cena: $0.49

Vitalik Buterin: Projekty jako TRON a EOS jsou centralizované hromady odpadu!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: blockonomi.com