Aktuality, Altcoiny

5 altcoinů, do kterých investovat v roce 2019

K dnešnímu dni je podle stránky Coinmarketcap.com na trhu 2,068 kryptoměn. Při tomto množství je každému jasné, že se mezi nimi nachází enormní počet altcoinů, které své uplatnění nikdy nenajdou. Minulý rok zároveň přinesl značné vystřízlivění pro mnohé investory. Drtivá většina kryptoměn klesla o 90 a více procent.

Právě přetrvávající recese by mohla pročistit trh, přičemž na scéně existuje stále mnoho zajímavých projektů, které by tento rok mohly z pohledu ceny růst. Níže vám přinášíme seznam pěti kryptoměn s velkým potenciálem zhodnotit vaši investici během tohoto roku.

ČTĚTE TAKÉ: Které kryptoměny přežijí altcoinovou apokalypsu?

Cardano (ADA)

Cardano je známá platforma, která se orientuje primárně na smart kontrakty, čímž se řadí mezi hlavní konkurenty populárnějšího Etherea. Společný jmenovatel obou platforem je přitom i vedoucí osoba tohoto projektu Charles Hoskinson. Narozdíl od svého rivala však Cardano vyniká hned v několika oblastech.

  • Škálovatelnost: Podle mnoha kritiků Ethereum nedokáže dosáhnout široké uplatnění z důvodu nedostatečné škálovatelnosti. Jeho síť je totiž schopná zpracovávat pouze přibližně 15 transakcí za sekundu. Naproti tomu Cardano jich zrealizuje až 200.
  • Smart kontrakty: Cardano se podle slov dev týmu vyznačuje extrémním zabezpečením svého blockchainu, čímž se jeho smart kontrakty stávají odolné vůči jakýmkoli neoprávněným zásahům nezúčastněných stran.
  • Interoperabilita: Cardano umožňuje komunikaci mezi více blockchainy. Tato funkce tím pádem vede ke zvýšené využitelnosti, která má následně potenciál oslovit širokou oblast zájemců.

Navzdory všem benefitům, které nabízí, ztratila tato kryptoměna během uplynulého roku více než 95 % ze své ceny. První kvartál letošního roku by však podle slov Charlese Hoskinsona měl být časem, kdy tento projekt spustí finální fázi  Shelley updatu. Ten má přinést nejen multisig transakce, ale i kvantovou rezistenci.

Propagátoři této kryptoměny si hodně slibují i ​​od nadcházejícího IOHK summitu, na kterém má Hoskinson ohlásit plány na tento rok. Setkání je naplánováno na 17. – 18. duben 2019. Aktuálně se cena ADA pohybuje na úrovni $0.048, což mnozí považují za skvělou cenu pro investování do tohoto projektu.

Ripple (XRP)

Investoři si hodně slibují i od kontroverzního nativního tokenu společnosti Ripple. Ten se v posledním období střídá na druhé pozici z pohledu tržní kapitalizace s Etherem. Narozdíl od něj se však orientuje na oblast finančního sektoru, přičemž podle představitelů Ripple jejich platební řešení již využívá, nebo v blízké době využívat bude, více než 200 finančních institucí na celém světě. Ripple si hodně slibuje také od spolupráce Euro Exim Bank. Konkrétně jde o používání XRP k provádění přeshraničních transakcí.

Aby se tak stalo, bude muset tato společnost přesvědčit bankovní instituce, aby přijaly xRapid. Jde o produkt sloužící k převodu nativní měny na XRP. Přestože je zatím jen v testovací fázi, o xRapid se již aktivně zajímají i takoví giganti jako  Western Union, IDT a MoneyGram. Podle generálního ředitele společnosti Ripple se banky na používání jejich řešení již připravují. A právě integrace platebních řešení od této společnosti by mohla cenu XRP vystřelit značně nahoru.

V současné době se cena XRP pohybuje na úrovni $0.338, což je na míle vzdálené jeho nejvyšší hodnotě $3.20. Pokud však Ripple přesvědčí bankovní sektor o výhodnosti jeho řešení, cena XRP bude pravděpodobně reflektovat jeho zvýšené používání.

Nejzajímavější události za rok 2018: Ripple a XRP

Waves (WAVES)

Mnoho kryptoprojektů, které začínaly svou pouť přes financování prostřednictvím ICO, čelilo kritice, že nedodržují sliby a plány, které si stanovily. To však rozhodně není případ Waves, které vysbíralo na svůj chod $16 milionů a v roce 2017 představilo fungující decentralizovanou burzu. Kromě této populární alternativy vůči klasickým centralizovaným burzám umožňuje svým uživatelům provádět levné a rychlé transakce.

Co ale může nastartovat cenu Waves směrem vzhůru? Odpovědí jsou security tokeny (STO). Typ digitálních aktiv, který splňuje bezpečnostní i vládou vydané zákonné podmínky pro investování. Waves jen nedávno spustil platformu  Tokenomica, která značně zjednodušuje vydávání STO. Dá se proto předpokládat, že právě tento krok by mohl zvednout cenu Waves v roce 2019 tím správným směrem.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin jen dávno vstoupil do TOP 10 kryptoměn z pohledu tržní kapitalizace. Jak už samotný název tohoto coinu napovídá, jde o nativní token jedné z nejpopulárnějších kryptoburz Binance. Uživatelé této burzy mohou díky držení tohoto tokenu dosáhnout snížení částky transakčních poplatků, což ve spojitosti s nárůstem popularity této burzy vede ke zvyšující se ceně daného kryptoaktiva.

Ústřední postava Binance Changpeng Zhao zároveň aktivně pracuje na ještě větší popularizaci této platformy, přičemž podle jeho slov chce na každém kontinentu otevřít alespoň dvě pobočky.

Investoři si hodně slibují i od očekávaného spuštění decentralizované burzy této společnosti. Ta má přinést jednak vysokou likviditu, druhak především bezpečnostní řešení, na které mnozí, z důvodu zvyšujících se útoků na burzy, čekají. V souvislosti s výše uvedeným je dobrý předpoklad, aby BNB pokračoval ve svém růstu.

IOTA

IOTA, stejně jako Cardano, je dalším projektem z oblasti Blockchain 3.0 s velkým potenciálem do budoucna. IOTA se totiž zaměřuje na sféru Internet of Things (IoT), která je v posledních letech oblastí zájmu několika technologických gigantů. Velkým benefitem této kryptoměny je možnost využívání takzvaných „machine-to-machine“ plateb (plateb mezi jednotlivými zařízeními, které jsou součástí IoT sítě). Tyto transakce jsou bezplatné a neuvěřitelně rychlé.

Narozdíl od většiny konkurence IOTA nevyužívá blockchain, ale technologii  Directed Acyclic Graph (DAG), kterou pojmenovala Tangle. Ten je narozdíl od blockchainu odolný vůči útokům provedených prostřednictvím kvantových počítačů.

Aktuální data říkají, že na světě existuje až 31 miliard zařízení, které jsou připojeny na internet. Jejich počet se přitom každoročně signifikantně zvyšuje. V případě, že se tomuto projektu podaří uplatnit v dané sféře a stane se dominantním hráčem, je více než pravděpodobné, že cena tohoto kryptoaktiva vystřelí nahoru. Trend propojování komunikace mezi jednotlivými zařízeními prostřednictvím internetu je nezvratný. Je jen v rukou vývojářského týmu, jak s touto příležitostí naloží.

Přehled novinek ze světa IOTA

Tento článek vyjadřuje názor autora a neslouží jako finanční poradenství. Neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: u.today

1 Komentář

  1. Díky za sdílení tipů 😉

Odpovědět

Téma od: Anders Norén