Becky Holton, odbornice na vzdělávání, profesionální žurnalistka a blogerka, sdílela čtyři nejdůležitější a nejužitečnější výhody, které Bitcoin nabízí studentům.

Studentský život není lehký. Nekonečné přednášky, testy, bydlení daleko od své rodiny. Student se najednou ocitá mezi dvěma světy – mezi skvělými párty a mladickou nerozvážnosti, a mezi světem dospělých, kde musí čelit nejednomu problému. Ten největší problém jsou finance, a proto každá možnost, jak ušetřit, nebo si vydělat,  je vítána.

Bitcoin, kryptoměna založená na blockchainu, se stává velmi populární i mezi běžnými lidmi, přesto ale ne mnoho lidí vidí všechny praktické výhody, které tato digitální měna může nabídnout. Pojďme se podívat na některé výhody, které může mít Bitcoin pro studenty. Ti jsou nejvíce otevření novým technologiím a nápadům.

Snadné peněžní transakce

Pokud studujete v zahraničí, určitě víte, že přijímání a posílání peněz do jiného státu není úplně jednoduché. Banky si účtují nesmyslné a velké poplatky, na peníze je potřeba čekat i několik dnů a peníze podléhají kurzu. Na druhou stranu je Bitcoin připsán během několika okamžiků, a co víc – jsou zde minimální anebo neexistující poplatky.

Mimoto, pokud se rozhodnete přesídlit do jiného státu, stojí to mnoho času a byrokratické zátěže pro vás, abyste si mohli převést své prostředky a účet do jiného státu. Digitální měny naopak žádné byrokracii nepodléhají, neznají hranice, a když jsou používány správně, mohou být vysoce anonymní. Abyste mohli s Bitcoinem projít hranice, stačí vám USB klíč, malá hardwarová peněženka jako například Trezor, nebo klidně jen kus papíru.

Další výhodou je, že svou peněženku jen tak neztratíte. Kryptoměnové peněženky si držíte online – i ve svém mobilu.

Která hardwarová peněženka je pro Vás ta nejlepší?

Online platby

Popřemýšlejte nad tím, jak často nakupuje na internetu a kolik peněz vám utíká kvůli různým poplatkům. Seznam e-shopů a firem, které nabízejí platbu v Bitcoinech, stoupá den za dnem, a proto již není žádný problém platit i touto alternativou.

Zůstaneme ještě chvíli za hranicemi. Pokud studujete jinde, asi místo knihoven navštěvujete stránky na internetu, jako je UK Best Essays, Superior Papers, anebo Scholaradvisor. Platby za online kurzy a všemožné služby většinou zahrnují také poplatky z konverze a poplatky bankám. A pokud nakupujete na internetu často, určitě víte, že vám to vezme hodně finančních prostředků, které jako student můžete využít mnohem smysluplněji. A právě Bitcoin vám může také pomoci peníze ušetřit.

Rovněž víme, že internetové platby jsou častokrát napadeny hackery a dochází k úniku peněz z karty. Jelikož kryptoměnové transakce jsou neměnné a decentralizované, je téměř nemožné, abyste byli obětí podvodného útoku. I u kryptoměn je ale nutno dodržovat zásady bezpečnosti.

7 nejčastějších kryptopodvodů a jak se jim vyhnout

Šance vydělat si peníze k dobru

Není neobvyklé, že studenti se častokrát vidí jako úspěšní lidé, kteří mají dostatek peněz pro plnohodnotný život. Umět pracovat a vydělávat na kryptoměnovém trhu rozhodně není nic snadného – koupit levně a prodat draze, sledovat vývoj trhu a mít neustále oči na stopkách. Je ale velmi pozitivní, že učení se novým věcem dnešní mladé baví a nedělá jim to žádný problém, právě naopak. Doporučujeme se věnovat těmto záležitostem a prohlubovat si své znalosti a skills, i když nestudujete ve finanční nebo technologické oblasti.

9 zajímavých faktů o kryptoměnách, které Vás zlákají do nich investovat

A právě Bitcoin trading může být skvělou akcelerací pro vaši cestu investičního odborníka. Kryptoměny zažily obrovský boom na konci roku 2017, a i po této době jsou stále populární jakožto zdroj příjmů jak u mladé, tak u starší populace.

Nicméně trading s kryptoměnami je jako trading s jakoukoliv další komoditou a tudíž není bez rizika. Je třeba být obezřetný a investovat jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. Existuje rovněž několik peer-to-peer úvěrových platforem, které zahrnují také Bitcoinové úvěry.

Soukromí

Platba kreditní kartou je pohodlný způsob, ale také má mnoho nevýhod. Pokud se bavíme o studentech, možná jste byli v situaci, kdy jste si mohli vypůjčit kreditní kartu od rodičů a utratit určitou částku. Co když se rozhodnete koupit dárek pro vaše rodiče? Z dárku moc asi překvapeni nebudou, jelikož ve výpisu nebo v SMS zprávě vidí, co jste koupili, kde a za kolik. Gró kryptoměn je zachování soukromí, kdy transakce za sebou nezanechává stopy. Samozřejmě to neznamená , že jste úplně zahalení pláštěm anonymity, ale vystopovat vaši adresu je velmi náročné.

[Anonymní kryptoměny] Monero

Závěrem

Svět se mění a s ním i finanční trhy. Studenti reprezentují budoucnost, a proto jen můžeme doufat a věřit, že svět se budou snažit měnit k lepšímu. A to se týče právě i rozvoje kryptotrhu. Výhody Bitcoinu a celkově kryptoměn uvedené v tomto článku jsou pouze malé střípky ze všech benefitů, které nabízejí, a proto doporučujeme se informovat a číst o novinkách, kterých je denně velké množství.

Zdroj: coinspeaker.com